Wieczysta Kraków. "Dream team" z klasy okręgowej lepszy w sparingu od juniorów Wisły Kraków [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
W sparingowym meczu piłkarskim występująca w klasie okręgowej Wieczysta Kraków pokonała na własnym boisku grającą w Centralnej Lidze Juniorów U-18 drużynę Wisły Kraków 2:1.

Wieczysta pierwszy swój mecz w "okręgówce" rozegra w najbliższą środę (godz. 18) u siebie z rezerwami Hutnika Kraków, a juniorzy Wisły w sobotę, 15 sierpnia (godz. 11) w Szczecinie z Pogonią. Dla obu drużyn był to sprawdzian formy przed inauguracyjnymi występami w mistrzowskich rozgrywkach.

Przez pierwsze 25 minut na boisku dominowali gospodarze, którzy zdobyli dwa gole. Pierwszego Krzysztof Szewczyk z rzutu karnego, podyktowanego za faul 16-letniego bramkarza Miłosza Jaskuły na Sławomirze Peszce, a drugiego ten ostatni głową po rzucie rożnym i zgraniu piłki także głową.

Wcześniej Peszko pokonywał bramkarzy rywali w towarzyskich meczach Wieczystej z Unią Tarnów (3:1 - jeden gol), LKS Goczałkowice Zdrój (4:1 - dwa gole), Piliczanką Pilica (3:2 - jeden gol), Pcimianką Pcim (1:3 - jeden gol) i wiślanami Jaśkowice (2:0 - jeden gol).

Po przerwie na wodę wiślacy zaczęli grać o wiele lepiej i zdobyli kontaktowego gola, także z "jedenastki", którą wykorzystał Kacper Chełmecki.

W drugiej połowie meczu, rozgrywanego w dużym upale, w obu drużynach nastąpiło sporo zmian. Kibice siedzący na nowej, umieszczonej znacznie bliżej boiska, nie doczekali się kolejnych goli. Tempo gry w tym okresie było wolniejsze niż przed zmianą stron.

Wieczysta Kraków - Wisła Kraków U-18 2:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Szewczyk 21 karny, 2:0 Peszko 24, 2:1 Chełmecki 33 karny.

Wieczysta: Miśkiewicz (80 Baka) - Frańczak, Jampich, Kołodziej, Kura (60 Korczyk) - Madejski (46 Guzik), Pietras, Krasuski (46 Gawęcki), Urbański (46 Zieliński), Peszko (60 Buras) - Szewczyk (60 Słonina, 75 Kura).

Wisła U-18: Jaskuła - Warczak, Koncewicz-Żyłka, Głogowski (46 Rachfalik), Madembo (68 Ładyga) - Myszogląd (68 Starzyński), Zima, Ćwik, Szywacz (55 Ziarko), Magdziarz - Chełmecki.

Wieczysta Kraków lepsza od Wiślan Jaśkowice. Sławomir Peszko...

Wieczysta Kraków. Coraz więcej gwiazd w drużynie z klasy okr...