Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków - KS Chełmek
Wieczysta Kraków - KS Chełmek Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków – KS Chełmek 8:0 w meczu 34., ostatniej kolejki sezonu 2021/22 w grupie zachodniej małopolskiej IV ligi. Podopieczni trenera Franciszka Smudy zdecydowanie triumfowali w rozgrywkach, ale to, co najważniejsze, dopiero przed nimi: baraże o awans od III ligi, w których ich rywalem będzie Bruk-Bet II Termalica Nieciecza. ZDJĘCIA Z MECZU Z KS CHEŁMEK >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Wieczysta Kraków - KS Chełmek 8:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Peszko 26, 2:0 Hebel 39, 3:0 Hebel 44, 4:0 Misak 54, 5:0 Jankowski 63, 6:0 Linca 71, 7:0 Bąk 74, 8:0 Majewski 90+1.
Wieczysta: Krawczyk - Frańczak, Michalski, Jampich, Kumah - Pietras (73 Supel), Gamrot - Hebel (67 Guzik), Misak (67 Linca), Peszko (46 Majewski) - Jankowski (73 Bąk).
Chełmek: Żołneczko – Kukiełka, Wesecki, Krzyśko, Pędrys – Bartuś, Kustra, Bury, Kaleta, Doroz (43 Koterwa) – Nowak.
Sędziował: Arkadiusz Kmak (Kraków). Żółte kartki: Pędrys, Krzyśko. Widzów: 300.

Wieczysta Kraków - KS Chełmek. Publiczność na meczu (18.06.2022)

Wieczysta - KS Chełmek. Kibice na meczu. Zobaczcie zdjęcia (...

Walczący o tytuł króla strzelców IV ligi Sławomir Peszko główkując w 17 min nie trafił w bramkę, za chwilę Mateusz Gamrot z 20 m wypalił w poprzeczkę. Gol dla Wieczystej był kwestią czasu, no i padł w 26 min: Maksymilian Hebel zagrał z prawej strony, a Peszko dopełnił formalności. To było jego 30. trafienie w tym sezonie.

Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmie...

MVP pierwszej połowy został jednak Hebel, który oddał dwa soczyste, udane strzały. W 39 min wypalił pod poprzeczkę, a cztery minuty potem świetnie wykonał rzut wolny. A Peszko, który tuż przed przerwą lekko podkręcił staw skokowy, na drugą połowę już nie wyszedł.

Wynik podwyższył ten, który dwa dni wcześniej w Trzebini zdobył cztery bramki - Patrik Misak. A za moment Adrian Frańczak tylko z niezadowoleniem pokręcił głową, bo z kilkunastu metrów kopnął w słupek. Gol na 5:0 padł za chwilę, gdy po ziemi w dalszy róg uderzył Jankowski.

IV liga małopolska. Drużyny, które zagrają w sezonie 2022/2023 KOMPLET

W 71 min w roli głównej wystąpił Dawid Linca, który po efektownym dryblingu wpakował piłkę do siatki. Gospodarze nie napotykali już wielkiego oporu i zaraz po wejściu do gry Jakub Bąk też wpisał do kroniki strzelców.

Bliski gola parę pary był Radosław Majewski, m.in. w 85 min z wolnego wypalił w poprzeczkę. I golem z wolnego "Maja" zamknął ten mecz, to jego trafienie numer 29 w tym sezonie.

Chełmek spada do V ligi. Wieczysta kończy sezon po 28 zwycięstwach (plus dwóch za walkowery), trzech remisach i jednej porażce. Za tydzień zaczyna decydujące starcie o III ligę. Pierwszy mecz barażowy z Bruk-Betem II w sobotę 25 czerwca o godz. 15. Rewanż w Niecieczy 28 czerwca o godz. 17.

A kto zostanie królem strzelców IV ligi? Dowiemy się dziś po meczu Wiślanie - Tempo Białka (godz. 17). Napastnik Wiślan Adisa Monsuru ma przed tym spotkaniem w dorobku 29 goli.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0