Wieczysta Kraków. Skromne zwycięstwo drużyny gwiazd w meczu z rezerwami Hutnika [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Piłka nożna. W meczu 3. kolejki klasy okręgowej (grupa II Kraków) Wieczysta Kraków wygrała na własnym boisku z Hutnikiem II Kraków 3:1.

Faworyzowani gospodarze od początku meczu przypuścili szturm na bramkę gości, czego efektem był hat-trick Pachowicza w niespełna dwa kwadranse. Najpierw wykorzystał podanie od jednego z... hutników, potem zagranie Frańczaka, a następnie celnie strzelił z boku pola karnego. Miał jeszcze dwie świetne okazje, ale jego "główkę" obronił Dul, a jego "bomba" przeleciała obok słupka.

Okazje dla Wieczystej, naszpikowanej byłymi piłkarzami m.in. z ekstraklasy i pierwszej ligi, mieli także Urbański (strzelił obok słupka) i Słonina (będąc tuż przed bramką, posłał piłkę nad poprzeczkę!).

W drugiej połowie bardziej aktywni byli, o dziwo, hutnicy. Problem w tym, że rzadko stwarzali sobie dogodne sytuacje. W końcówce meczu bliski szczęścia był Maciaś, ale jego strzał obronił Drzewiecki. Ten ostatni był już natomiast bezradny chwilę później po precyzyjnym uderzeniu Janeckiego. Miejscowi po przerwie atakowali chaotycznie. Świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Guzik, jednak huknął nad poprzeczkę.

Wieczysta Kraków - Hutnik II Kraków 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Pachowicz 10, 2:0 Pachowicz 21, 3:0 Pachowicz 28, 3:1 Janecki 85.

Wieczysta: Drzewiecki - Frańczak, Makuch, Kalemba, Niechciał - Bębenek (88 Kwiecień), Gawęcki (76 Banachowicz), Urbański, Madejski (68 Guzik) - Pachowicz (65 Buras), Słonina (77 Łucarz).

Hutnik II: Dul - Janecki, Cholewa, Leśniak, Źródlewski - Broda - Matysek, Zdębski, Maciaś (87 Karkoszka), Wątroba (70 Wąchała) - Nowak (55 Wójcik).

Sędziował: Damian Gmitrzak (Kraków). Żółte kartki: Makuch, Urbański. Widzów: 300.

Wieczysta Kraków. Poznaj drużynę gwiazd w "okręgówce". Sezon...

20.06.2013: pożegnanie z Wisłą

Wisła Kraków. Tak Radosław Sobolewski pracował na miano lege...

17.03.2019: Wisła - Cracovia