Tomasz Bochenek
Garbarnia II Kraków - Wieczysta Kraków
Garbarnia II Kraków - Wieczysta Kraków Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Wieczysta Kraków była w meczu z Garbarnią II w ogromnych opałach, ale ostatecznie wygrała na jej stadionie 4:2. Wszystkie gole podopieczni Franciszka Smudy zdobyli grając w liczebnym osłabieniu. Po dwóch kolejkach sezonu w grupie zachodniej małopolskiej IV ligi Wieczysta jest liderem, z 6 punktami i bilansem bramkowym 20:2. ZDJĘCIA z meczu >>>>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Garbarnia II Kraków - Wieczysta Kraków 2:4 (2:0)

Bramki: 1:0 Malik 30, 2:0 Laskoś 40, 2:1 Misak 53, 2:2 Misak 61, 2:3 Bąk 73, 2:4 Majewski 90+2.
Garbarnia II: Kieliszek - Warczak (46 Kowalczyk), Kardas, Laskoś, Bentkowski (70 Kowalski) - Surma, Janik, Kołton (46 Purcha), Malik, D. Zalejski - Grzybowski (46 Kuczera, 81 Ciuruś).
Wieczysta: Plewka - Bąk, Michalski, Jampich - Linca (46 Frańczak), Pietras (55 Kołodziej), Gamrot (66 Szewczyk), Kumah - Misak (90 Nowicki), Majewski (90+4 Urbański), Peszko.
Sędziował: D. Paul (Kraków). Żółte kartki: Peszko, Majewski. Czerwona kartka: Michalski (51, faul). Widzów: 500.

Garbarnia II - Wieczysta

Garbarnia II - Wieczysta Kraków. Kibice na meczu IV ligi. By...

Szok! Szok przeżyli piłkarze Wieczystej w I połowie, gdy zderzyli się z rywalem, który nie miał przed nimi respektu, grał agresywnie w defensywie, dużo szybciej. Zawodnicy Garbarni II - wśród nich siedmiu młodzieżowców - grali blisko przeciwników, nie dopuszczali do tego, by faworyt się rozhulał. Mało tego, Wieczysta miała olbrzymie problemy ze zbudowaniem akcji, oddaniem strzału! W końcu wykonał go w 23 min Bąk, ale to, co najważniejsze w I połowie dopiero się zbliżało...

- Tempo, garbulki! - huknął na miejscowych sędzia, gdy ociągali się z wyrzuceniem piłki z autu. Tak zaczęła się akcja, w której dalszym ciągu Bentkowski dośrodkował z lewej strony, a Malik głową pokonał Plewkę. 1:0!

"Wieczystek" prowadzi piłkarzy Wieczystej na drugą połowę meczu. Po pierwszej prowadzili 10:0

Wieczysta Kraków. Mecze za darmo, kapitan Peszko... 10 faktó...

Riposta Wieczystej mogła być szybka, bo już po trzech minutach. Misak wyłożył futbolówkę jak na tacy Peszce, ale ten fatalnie spudłował. Za chwilę kapitan Wieczystej wykonał zryw z kolejnym niecelnym uderzeniem. A garbarze? Wywalczyli rzut rożny, wykonał go Kołton, a Laskoś zagłówkował do siatki.

Stoper Garbarni II tuż przed przerwą wykonał jeszcze ważną interwencję w obronie, zdejmując w polu karnym piłkę z nogi Peszce. No i tak, po pierwszej połowie było 2:0!

Druga zaczęła się... okazją gospodarzy - w kontrze wyprowadzonej po kornerze Wieczystej. Strzelał D. Zalejski, obronił Plewka. A po chwili goście zostali w dziesiątkę! Michalski stracił piłkę blisko własnej bramki, no i sfaulował rywala, za co otrzymał oczywistą czerwoną kartkę.

Efektem tej sytuacji był jeszcze rzut wolny, po którym strzał Laskosia wyjął spod poprzeczki Plewka.

Znani piłkarze w małopolskiej IV lidze. Nie tylko w Wieczyst...

Wieczysta znalazła się w trudniejszej sytuacji, na co zareagowała... natychmiastowym golem. Zdobył go z dobitki Misak. A goście zaczęli wkładać w grę zdecydowanie więcej serca i sił. Zaczęli nękać garbarzy atakami, walczyć o piłkę - czego zupełnie w I połowie nie było. No i w 61 min było już 2:2, gdy Misak doskoczył do Kieliszka, zabrał bramkarzowi Brązowych piłkę i kopnął do siatki.

W kolejnych minutach golkiper gospodarzy bronił rewelacyjnie! Sam na sam z Peszką, strzał z bliska Bąka, uderzenie Majewskiego z kilkunastu metrów. To wszystko mogły być gole, ale wynik się nie zmieniał.

Kibice na meczu Garbarnia II - Wieczysta

Wieczysta przyciąga tłumy kibiców. Na stadionie Garbarni też...

Aż w 73 min w ekipie Wieczystej nastąpił wybuch radości. To była kontra, w finale której Peszko dośrodkował spod końcowej linii, a Bąk dał prowadzenie gościom.

Garbarze starali się jeszcze zmienić losy meczu, ale to do Wieczystej należało ostatnie słowo. Konkretnie do Majewskiego, który na koniec popisał się ładnym wolejem.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani