Wieczysta wygrała z Bruk-Betem! A drużyna Peszki będzie jeszcze mocniejsza

Tomasz Bochenek
Konrad Kasolik (z lewej) zdobył pierwszą bramkę w barwach Wieczystej
Konrad Kasolik (z lewej) zdobył pierwszą bramkę w barwach Wieczystej Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków wygrała z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 2:1 w sparingu rozegranym w sobotę 20 stycznia w Lisiej Górze. Lider III ligi pokazał się z naprawdę dobrej strony na tle drużyny, która wiosną ma walczyć o awans do ekstraklasy. W trakcie tego spotkania krakowski klub poinformował, że zamierza się wzmocnić kolejnym piłkarzem - testy medyczne przed transferem do Wieczystej przejdzie pomocnik Ruchu Chorzów Tomasz Swędrowski.

Boisko ze sztuczną nawierzchnią, mające certyfikat FIFA Quality, powstało w ramach Gminnego Centrum Sportu w podtarnowskiej miejscowości w 2022 roku. Z Niecieczy jest tutaj 20 km, no i Bruk-Bet korzysta. W ciągu ośmiu dniu rozegrał tu trzy sparingi.

Ten z Wieczystą rozpoczął się przy dźwiękach "Message in a Bottle" , potem jeszcze poleciał fragment "Roxanne", dopiero po chwili Stinga odcięto od głośników. Na boisku pierwszy użądlił Konrad Kasolik - w 19 minucie główkując po centrze Rafała Pietrzaka z rzutu rożnego. To pierwszy gol w barwach Wieczystej stopera sprowadzonego z Ruchu Chorzów.

Krakowianie przed przerwą byli groźniejsi od pierwszoligowca, z ataku szybkiego potrafili stworzyć dwie-trzy dogodne okazje, był nieuznany gol z powodu spalonego (jeszcze przy 0:0). Niecieczanom dał się we znaki Jacek Góralski - mocno jego faule odczuli Artem Poliarus i Jakub Nowakowski. A w 41 minucie "Słonie" wyrównały, bo Morgan Faßbender bardzo fachowo ograł przed bramką Pietrzaka i soczyście kopnął do siatki.

Po przerwie zmieniły się składy, a Wieczysta szybko odzyskała prowadzenie. Piłkę w środku pola przechycił Jakub Wołosik, rozsądnie ją podprowadził i wyłożył Ante Aralicy, a ten pokonał Tomasza Loskę. W końcówce "Słonie" naciskały, dążyły do wyrównania, ale ekipa trenera Sławomira Peszki się obroniła.

Piłkarze Bruk-Betu w najbliższy wtorek (23 stycznia) lecą na zgrupowanie do Turcji, w środę zagrają tam z mistrzem Gruzji Dinamem Batumi. Wieczysta do Turcji też się wybiera, ale za chwilę, 6 lutego. W najbliższym sparingu, 27 stycznia, zmierzy się z Polonią Bytom.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wieczysta Kraków 1:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Kasolik 19, 1:1 Faßbender 41, 1:2 Aralica 51
Bruk-Bet: Topór - Zawijski, Biedrzycki, Farbiszewski, Wolski - Płaneta, Ambrosiewicz, Leżoń, Nowakowski, Poliarus - Faßbender; II połowa: Loska - Kasperkiewicz, Spendlhofer, Putiwcew, Hilbrycht - Jakubik, Dombrowskyj, Różycki (74 Morąg), Radwański, Karasek - Wróbel.
Wieczysta: Letkiewicz - Faworow, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Danielak, Góralski, Bargiel, Żivec, Kiedrowicz - Fidziukiewicz; II połowa: Plewka - Krzywiecki, Rygiel, Skrobański, Bąk - Wołosik, Faworow, Knasmüllner, Gamrot, Kot - Aralica.