Wieczysta wygrała z Hutnikiem II. Peszko i spółka nie mieli łatwo, rezerwy postawiły się drużynie gwiazd [ZDJĘCIA]

Hutnik II - Wieczysta
Hutnik II - Wieczysta Andrzej Banaś
W zaległym meczu grupy II klasy okręgowej Kraków (z 17. kolejki) Wieczysta Kraków wygrała 12.05.2021 na wyjeździe z Hutnikiem II Kraków. Naszpikowana "ligowcami" drużyna, która wcześniej gromiła innych rywali, tym razem wygrała nieznacznie. Oto relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

Hutnik II Kraków – Wieczysta Kraków 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Majewski 29, 0:2 Majewski 90+3 karny.
Hutnik II: Dul – Marcinkowski, Wróbel, Żakieta, Ozimek – Handzlik (70 Kornaś), Styrczula, Linca, Jodłowski (32 Kaczyński), Czarnecki – Lelek (70 Piskorz).
Wieczysta: Miśkiewicz – Frańczak, Michalski, Jampich, Guzik – Majewski, Gamrot (67 Krasuski), Pietras – Kumah (78 Zieliński), Szewczyk (69 Bąk), Peszko (85 Urbański).
Żółta kartka: Kaczyński, Ozimek – Jampich. Michalski.

Piłkarze Hutnika II nie przestraszyli się Wieczystej

Hutnik II ze wszystkich rywali Wieczystej w sezonie (a w Pucharze mierzyła się z III- i IV-ligowcami) sprawił najlepsze wrażenie. I nie chodzi tylko o nieznaczną porażkę (dotychczas najlepszy w tej kategorii był Prokocim, który długo prowadził 1:0, a uległ 1:3), ale i o styl gry, podjęcie walki z faworytem.

W rezerwach prowadzonych przez trenera Łukasza Kawę zagrało kilku piłkarzy z II-ligowej pierwszej drużyny, do tego rywalizowano na sztucznej nawierzchni. Gospodarze toczyli z gwiazdami Wieczystej bardzo wyrównany bój. Nie skupiali się tylko na obronie, skutecznie stosowali pressing, szukali swoich szans w ataku. W pierwszych 10 minutach dwa razy nieco postraszyli - Jodłowski został zablokowany, a Linca ostatecznie był na spalonym. Ponadto przed przerwą m.in. w 22 min Miśkiewicz zagrał prosto do Handzlika, ale ten nie przyłożył się należycie do strzału i golkiper Wieczystej naprawił swój błąd.

Wieczysta była groźniejsza. Gola strzelił Majewski

Dużo groźniejsi w ofensywie byli goście. Dul w 3 min obronił strzał Kumaha z bliska, w 19 min w odstępie kilku sekund dobrze interweniował po uderzeniu zza „16” Peszki i dobitce Kumaha. Chwilę wcześniej wspomógł go Marcinkowski, wybijając piłkę głową sprzed linii po strzale Peszki z dystansu.

Jeszcze goręcej było w 25 min. Po kombinacyjnie rozegranym wolnym strzelał Gamrot, Dul niepewnie obrobił, a po ekwilibrystycznej dobitce Michalskiego golkiperowi Hutnika w sukurs przyszła poprzeczka.

W 29 min faworyt wreszcie się przełamał. Kumah po raz kolejny przedarł się w pole karne i wycofał do Majewskiego. Ten nie najlepiej trafił w piłkę, ta odbiła się od poprzeczki i murawy, a sędziowie orzekli, że już za linią (0:1).

Przyjezdni przycisnęli, przed przerwą stworzyli jeszcze kilka dobrych okazji, lecz wynik się nie zmienił.

Peszko zmarnował okazję. Wieczysta drugą bramkę strzeliła na koniec meczu

Już na początku II połowy Wieczysta mogła podwyższyć prowadzenie, po kolejnej szarży Kumaha, ale Peszko z bliska spudłował.

Hutnik II miał okazje do wyrównania. W 55 min gospodarze wyłuskali piłkę na przedpolu rywali, Linca wpadł w pole karne, odegrał do Handzlika, lecz ten uderzył za wysoko. Kolejna szansa po akcji tego duetu była w 69 min, jednak z takim samym efektem. W 79 min Linca strzałem zza „16” sprawdził czujność Miśkiewicza.

Gospodarze walczyli, ich nadzieje zgasły dopiero po karnym (faul Dula) w doliczonym czasie gry (Majewski). To była ostatni akcja w tym widowisku.

WYNIKI MECZÓW KO KRAKÓW II Z 11-13 MAJA

Siema Peter! Wisła pożegnała się z Hyballą, a Brzęczek wciąż...