Wiele pomyłek w ataku

(ZAB)
I liga siatkarzy. Kęczanin przegrał wyjazdowe spotkanie z Victorią Wałbrzych 2:3 (25:22, 18:25, 18:25, 25:21, 11:15), co kosztowało go spadek na szóste miejsce w tabeli.

Przed meczem trener kęczan Marek Błasiak zapowiedział, że punkt będzie dla jego zespołu sukcesem, ale po zakończeniu rywalizacji odczuwał niedosyt.

– Trudno, żeby było inaczej, skoro dobrze rozpoczęliśmy mecz, nie pozostawiając rywalom w pierwszym secie złudzeń, kto jest lepszy na parkiecie – tłumaczy Błasiak.

W dwóch kolejnych setach kęczanie jednak oddali inicjatywę w grze. –_ Popełnialiśmy zbyt dużo błędów, zwłaszcza w __ataku _– utrzymuje Błasiak.

W czwartej odsłonie kęczanie walczyli o przeciągnięcie meczu do maksymalnej liczby setów, bo to zapewniało im punkt i zarazem wykonanie planu.

W tie-breaku równa walka toczyła się do stanu 8:7. Potem trzy błędy kęczan postawiły ich na straconej pozycji.