Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime najlepszym klubem w Polsce w konkurencji pointfighting juniorów w kickboxingu! [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Archiwum Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime
Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime po raz drugi okazała się najlepszym klubem w Polsce w konkurencji pointfighting juniorów w kickboxingu! Podczas mistrzostw Polski seniorów i juniorów w Zawierciu jej reprezentanci zdobyli 11 medali, w tym cztery złote.

Wieliczko-Gdowska Szkoła Walki obroniła tytuł zdobyty w 2020 roku, a w ogólnej punktacji zajęła trzecie miejsce. Dodatkowo Michał Podborski został wybrany najlepszym juniorem turnieju. Po zawodach ogłoszono składy kadry Polski, w których znalazło się aż sześciu reprezentantów Szkoły Walki Prime. Wystąpią oni w mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie 2021 roku w Czarnogórze.

Równocześnie z mistrzostwami Polski w Zawierciu odbył się Puchar Polski kadetów, w którym przedstawiciele klubu z Wieliczki i Gdowa czterokrotnie stawali na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu, w konkurencji pointfighting.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Gdów.