Wieliczanie przegrali tylko w meczu finałowym

(PAN)
Wicemistrzowie Małopolski z Wieliczki.
Wicemistrzowie Małopolski z Wieliczki. Archiwum klubu
Koszykówka. W hali Wisły Kraków zostały rozegrane finały mistrzostw Małopolski szkół w mini koszykówce. Bardzo dobrze zaprezentowała się w nich drużyna SP2 Wieliczka - złożona w całości z zawodników UKS Regis - zdobywając srebrne medale.

Młodzi koszykarze, prowadzeni przez trenerów Huberta Sołtysika i Grzegorza Siemieńca, przegrali pierwszy mecz dopiero w finale, ulegając zawodnikom SP 100 Kraków 25:41.

W turniejach eliminacyjnych wieliczanie wygrali kolejno osiem spotkań, dokładając trzy kolejne zwycięstwa w grupie finałowej. Pokonali kolejno SP 130 Kraków 30:15, SP 15 Nowy Sącz 32:4 oraz SP 20 Tarnów 49:18. W ten sposób uzyskali awans do decydującej rozgrywki.

Najlepszym zawodnikiem drużyny podczas finału został wybrany Łukasz Siemieniec, który w całym turnieju zdobył 20 punktów, natomiast najlepszym strzelcem drużyny okazał się Aleksander Busz, zdobywając 40 "oczek". Pozostałe punkty zdobyli: Piotr Wojciechowski 20, Jakub Baran 10, Konrad Woźniak 9, Michał Karcmarzyk 9, Kacper Smagur 8, Michał Ślusarczyk 8, Wojciech Baran 7, Aron Filipczyk 3 oraz najmłodszy uczestnik turnieju (rocznik 2006) Karol Smagur 2. Ponadto wystąpili: Andrzej Główczyk, Bartosz Kozioł oraz Dorian Wincencik.

W mistrzostwach organizowanych przez KOZKosz. wzięło udział ponad 20 szkół, m.in. z Oświęcimia, Miechowa i innych szkoł z Krakowa i Tarnowa.

To kolejny w tym roku sukces młodych koszykarzy UKS Regis, a dziś zostanie rozegrany finał mistrzostw Małopolski w mini-koszykówce "Basketmania" chłopców urodzonych w roku 2004 i młodszych, w którym wystąpią drużyny Regis I przeciwko Regis II.

Te sukcesy to efekt kilkuletniej pracy. Zajęcia organizowane są przez MOS w Wieliczce, a dotowane głownie ze środków Starostwa Powiatowego w Wieliczce.