Wieliczanki piątą drużyną w Polsce

(PAN)
Siatkówka. MKS MOS Wieliczka zajął ósme miejsce podczas finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorek. Mistrzem została Energa Gedania Gdańsk.

Młody zespół z Wieliczki po raz drugi z rzędu znalazł się w gronie ośmiu najlepszych klubów w kraju, przed rokiem zespół zajął szóste miejsce.

- Teraz poprawiliśmy się o jedno miejsce. Jestem bardzo zadowolony, bo nie liczyliśmy na wielki wynik w tym sezonie. Dziewczyny wykrzesały z siebie jednak maksimum i jestem z nich bardzo dumny - powiedział trener MKS MOS Wieliczka Jerzy Janeczek.

Przed rokiem MKS MOS miał bardzo silny zespół, kilka zawodniczek trafiło do klubów pierwszoligowych. Jaka przyszłość czeka obecne juniorki? - To zdolna grupa, która grała w lidze juniorek oraz w drugiej lidze seniorek - dodaje trener Janeczek.
MKS MOS rozpoczął turniej od trzech porażek, z Energą Gedanią 0:3, Silesią Volley Mysłowice 0:3 i Wolą Warszawa 1:3. Potem wieliczanki pokonały PTPS Piła 3:0 i Silesię Volley 3:1.

W zespole z Wieliczki grały: Magdalena Jaszkowska, Izabela Palonek, Olga Klocek, Aleksandra Stanecka, Alicja Grabka, Paulina Tkaczyk, Weronika Olipra oraz Olga Stasiak.