Wieliczka - Brzegi. Pielgrzymka i książka na rocznicę ŚDM...

Wieliczka - Brzegi. Pielgrzymka i książka na rocznicę ŚDM 2016

Zdjęcie autora materiału
Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Okładka książki przygotowanej z okazji 2. rocznicy ŚDM 2016

Okładka książki przygotowanej z okazji 2. rocznicy ŚDM 2016

Rocznicowe uroczystości w Kampusie Miłosierdzia zaplanowano na 28 i 29 lipca. W tym czasie zapowiadano także otwarcie w Brzegach - Domu Młodych, jednak obiekt ten nie jest jeszcze gotowy.
Okładka książki przygotowanej z okazji 2. rocznicy ŚDM 2016

Okładka książki przygotowanej z okazji 2. rocznicy ŚDM 2016

Obszar „Brzegi - Kokotów”, który przed dwoma laty gościł papieża Franciszka i młodych z całego świata znów zmieni się w miejsce modlitwy. Organizatorzy spotkania spodziewają się, że w obchodach 2. rocznicy Światowych Dni Młodzieży 2016 weźmie udział kilka tysięcy osób.

Uroczystości rozpoczną się 28 lipca o godz. 19 w kościele w Strumianach. Po mszy św. wyruszy stamtąd pielgrzymka na Kampus Miłosierdzia. W nocnej wędrówce, wzorowanej na tej, która odbyła się w tym rejonie po raz pierwszy przed ŚDM 2016, wezmą udział m.in.
pielgrzymi z Włoch. Będzie także przejście przez Bramę Miłosierdzia (jej replika pojawiła się w Brzegach w pierwszą rocznicę ŚDM) oraz koncert z udziałem Chóru „Solnego Uwielbienia”, zespołu PDF oraz kwartetu smyczkowego Bonjuor.

Rocznicowe obchody zakończą się wieczorem 29 lipca. O godz. 19 na Kampusie Miłosierdzia odprawione zostanie nabożeństwo, po którym na plenerowej scenie wystąpią zespoły Gospel Voice oraz Play&Pray.

- Z okazji rocznicy wydana zostanie w najbliższym czasie także książka o ŚDM 2016 - "Miasto spotkań pod Wieliczką". Publikację tę przygotowało Wydawnictwo Żyznowski. W książce będzie m.in. wiele komentarzy dotyczących światowego wydarzenia w Brzegach oraz niepublikowane wcześniej zdjęcia ze spotkania młodych z papieżem, wykonane przez policję i inne służby, które ochraniały to wydarzenie - zapowiada Magdalena Golonka z Urzędu Miasta w Wieliczce.

Według zapowiedzi z jesieni ub. roku, na 2. rocznicę ŚDM miał być gotowy także Dom Młodych, czyli niewielki budynek - z salą audytoryjną mogącą pomieścić 50-60 osób oraz zapleczem - służący spotkaniom pielgrzymów odwiedzających Brzegi. Ta inwestycja jeszcze trwa. Dom Młodych, który budują Caritas i Stowarzyszenia im. Brata Alojzego Kosiby, z funduszy pozyskiwanych od sponsorów, ma zostać otwarty latem 2019 roku.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
myślący

Zgłoś naruszenie treści

Polski katolicyzm jest wielki jak ocean ale płytki jak kałuża :)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Taki to nasz polski katolicyzm

Bbc (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Polska katolicka, rozmodlona, zawierzona - powinna być krajem miodem i mlekiem płynącym - " a koń jaki jest każdy widzi".
Zawiść, nienawiść, obłuda, narodzone dzieci na śmietnikach, katowane...rozwiń całość

Polska katolicka, rozmodlona, zawierzona - powinna być krajem miodem i mlekiem płynącym - " a koń jaki jest każdy widzi".
Zawiść, nienawiść, obłuda, narodzone dzieci na śmietnikach, katowane dzieci i zwierzęta....
Szkoda słów .zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo