Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wieliczka i Niepołomice przystąpiły do programu węglowego. Ruszył nabór wniosków od mieszkańców

Jolanta Białek
Jolanta Białek
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Paweł Dubiel/Polska Press
Mieszkańcy gminy Wieliczka chcący nabyć węgiel po preferencyjnych cenach mogą składać już – od 4 listopada - stosowane wnioski w Urzędzie Miasta. Z kolei w Niepołomicach nabór wniosków o węgiel rozpocznie się w poniedziałek 7 listopada.

W Wieliczce wnioski można składać

  • na dzienniku podawczym magistratu (ul. Powstania Warszawskiego 1) w poniedziałki w godz. 8-17, a od wtorku do piątku w godz. 8-16,
  • w Biurze Obsługi Mieszkańca (ul. Powstania Warszawskiego 18, budynek naprzeciwko DH Kinga) od poniedziałku do piątku w godz. 9-17
  • drogą elektroniczną (opatrując wniosek kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym)

Formularze wniosków o zakup węgla po korzystnej cenie – nie przekraczającej 2000 zł brutto za tonę - można pobrać ze stron www.wieliczka.eu i www.eko.wieliczka.eu. Szczegółowe informacje o programie są dostępne w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMiG w Wieliczce (ul. Limanowskiego 32; tel. 12/263-42-00, e-mail: [email protected]).

Z kolei w Niepołomicach trwają prace organizacyjne, m.in. wybór i podpisywanie umów z dostawcami węgla oraz składami węgla, które w imieniu gminy zajmą się dystrybucją wśród mieszkańców opału po preferencyjnych cenach.

- Forma zbierania wniosków od osób uprawnionych do preferencyjnego zakupu, a także wzór wniosku zostaną opublikowane na portalu BIP oraz stronie www.niepolomice.eu w poniedziałek 7 listopada – zapowiadają pracownicy magistratu w Niepołomicach.

Przypomnijmy, że ilość węgla, którą jedno gospodarstwo domowe może zakupić w ramach rządowego programu to: 1,5 tony do 31 grudnia 2022 oraz 1,5 tony w okresie od stycznia 2023 roku.

- Do dokonania zakupu preferencyjnego ma prawo osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego. Mieszkaniec wnioskujący o zakup preferencyjny składa pod odpowiedzialnością karną oświadczenie, że żaden członek gospodarstwa domowego, na rzecz którego jest dokonywany taki zakup nie nabył paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022–2023, po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę (w ilości maksymalnej wynikającej z przepisów „ustawy węglowej”). W przypadku dokonania takiego zakupu – nie można nabyć opału po preferencyjnej cenie w ramach „programu węglowego” - zaznaczają pracownicy Urzędu Miasta w Wieliczce.

Reakcja rynku pracy na inflację

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski