Wieliczka. Start Tour de Pologne. Będą utrudnienia

Wieliczka. Start Tour de Pologne. Będą utrudnienia

Zdjęcie autora materiału
Jolanta Białek

Dziennik Polski 24

Piąty etap Tour de Pologne rozpocznie się 8 sierpnia przy szybie Daniłowicza w Wieliczce. Pasjonaci kolarstwa mogą oczekiwać wielu sportowych emocji. Kierowcy - utrudnień w ruchu
Solne trofeum dla zwycięzcy 75. Tour de Pologne

Solne trofeum dla zwycięzcy 75. Tour de Pologne ©Rafał Stachurski

Sportowe emocje, rywalizacja, największe kolarskie nazwiska - to wszystko czeka wieliczan już w środę. Uczestnicy TdP przyjadą w ten rejon już po raz jedenasty, ale po raz drugi - podobnie jak przed rokiem - współorganizatorem prestiżowego sportowego wydarzenia jest nie miasto, ale wyłącznie Kopalnia Soli.

Start honorowy 5. etapu TdP - na liczącą 152 km górską trasę z metą w Bielsku-Białej - wyznaczono o godz. 12.50 sprzed szybu Daniłowicza. Warto jednak przyjść tam wcześniej.

- Miasteczko startowe przy Daniłowiczu rusza od godz. 10. Na kibiców czekać w nim będą atrakcje, konkursy i niespodzianki, związane z wyścigiem i kopalnią, ale nie tylko, natomiast na scenie będzie koncertować górnicza orkiestra - zapowiada Damian Konieczny, prezes zarządu Trasy Turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce.

Z powodu TdP 8 sierpnia w godz. 10.30-13 ulica Daniłowicza zostanie całkowicie zamknięta dla samochodów. Przez całą środę nieczynny będzie natomiast parking przy kopalnianej tężni solankowej, gdzie ulokowany zostanie tzw. park serwisowy wyścigu.

Utrudnienia w ruchu, ale już czasowe, będą także w innych częściach miasta i gminy. Sprzed „Daniłowicza” kolarze pojadą ulicą Klaśnieńską, a dalej przez Sierczę (tam zaplanowano o godz. 12.55 start ostry wyścigu), Koźmice Wielkie i Gorzków w stronę Myślenic. Na trasie TdP drogi będą zamknięte dla ruchu na 15-20 minut.

Wielickich akcentów będzie więcej. Kopalnia Soli współpracuje z organizatorami TdP już ponad 20 lat, dzięki czemu zwycięzcy wyścigu otrzymują także solne trofea wykonane przez wielickich górników rzeźbiarzy. Tegoroczna taka nagroda jest wyjątkowa. To puchar z niepodległościowymi i kolarskimi elementami, wykonany z trzech rodzajów soli. Autorem rzeźby jest Marek Stachura. Solna nagroda zostanie wręczona zwycięzcy 75. TdP na mecie w Bukowinie Tatrzańskiej.

ZOBACZ KONIECZNIE:FLESZ: Program 300 plus - jak otrzymać wsparcie finansowe

Źródło: vivi24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

Egzamin gimnazjalny - trzeba się postarać

Egzamin gimnazjalny - trzeba się postarać

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu

Od królowej przedmieścia do globalnego koncernu