Wieliczka wiedzie prym w szkoleniu młodzieży

Pawel Panus
Pawel Panus
Najlepsze zespoły z organizatorami i przedstawicielami partnerów oraz sponsorów turnieju Fot. Archiwum
Koszykówka. W Wieliczce rozegrany został wojewódzki finał rozgrywek minikoszykówki chłopców. Mistrzem Małopolski została Szkoła Podstawowa nr 2 Wieliczka.

Aby dotrzeć do finału, trzeba było zwyciężyć w eliminacjach gminnych, powiatowych i rejonowych. W sumie w rozgrywkach startowało kilkaset szkół.

W finale wystąpiło sześć szkół: SP nr 2 Wieliczka, SP nr 1 Chrzanów, SP Zawada, SP nr 100 Kraków, SP nr 3 Limanowa i SP Zubrzyca Dolna.

Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze, którzy w meczach grupowych pokonali SP Zubrzyca Dolna 40:18 i SP Zawada 32:29.

W meczu finałowym SP nr 2 Wieliczka zmierzyła się ze swoim odwiecznym rywalem, z którym często toczy wyrównane boje, SP nr 100 Kraków. Po zaciętym spotkaniu wygrali gospodarze, zdobywając tytuł mistrza Małopolski.

Puchary, medale i nagrody wręczali zastępca burmistrza Wieliczki Rafał Ślęczka i prezes Małopolskiego SZS Waldemar Gramek.

Na zwycięzców czeka atrakcyjna przygoda, bowiem na zaproszenie patronującej od 9 lat imprezie firmy Energa S.A. drużyna SP nr 2 Wieliczka w dniach 1-4 czerwca będzie uczestniczyć w finale Energa Basket Cup w Gdyni. W Ergo Arenie wieliczanie zmierzą się z mistrzami 15 innych województw o miano najlepszej szkoły w Polsce.

Czwarty w ciągu ostatnich 10 lat tytuł mistrza Małopolski zdobyli: Aleksander Busz, Kacper Smagur, Bartosz Kozioł, Karol Smagur, Maksymilian Wójcik, Adrian Sporysz, Paweł Kupiec, Szymon Bzukała, Wiktor Hankus, Igor Skalniak, Kamil Popek i Mateusz Rachwał.

Trenerem zespołu z Wieliczki jest Kazimierz Nowak.