Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielki finał kolejnej edycji projektu studentów Uniwersytetu Pedagogicznego. Tegoroczny temat to - UPoluj kulturę#reaguj

Aleksandra Łabędź
Aleksandra Łabędź
Wielkimi krokami zbliża się finał organizowanego przez studentów Zarządzania Informacją i Publikowania Cyfrowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie - prospołecznego projektu UPoluj kulturę#reaguj. Celem projektu jest zwiększenie poziomu empatii oraz uwrażliwienie społeczeństwa na wszechobecną obojętność wobec osób potrzebujących pomocy. W ramach akcji zostały zrealizowane webinary oraz wywiady z ekspertami, sporządzono ebook i broszurę edukacyjną, a w dniach (15-17 maja) trwa wystawa pt. "Bierni" oraz kampania społeczna na TikToku "Nie bądź bierny, reaguj".

Finał już za kilka dni

Organizatorzy wydarzenia informowali przed jego rozpoczęciem, że „Upoluj kulturę! #reaguj” to piąta odsłona corocznego projektu, który w każdej edycji porusza inny problem. Całe przedsięwzięcie ma charakter prospołeczny.

W dniach 4-5 maja można było także wziąć udział w webinarach na żywo. Była to doskonała okazja, aby spotkać się z wyjątkowymi gośćmi: ratownikiem medycznym Damianem Czajką, twórcą internetowym Rafałem Miszkielem, Prezesem OSP Bircza Andrzejem Atamańczukiem, dziennikarką Joanną Berendt-Zych prowadzącą kanał na platformie YouTube pod nazwą "Skrawki". Dzięki planowanej serii spotkań można było zapoznać się z ważnymi kwestiami dotyczącymi reagowania w kryzysowych sytuacjach, poruszony został również temat obojętności społeczeństwa wobec potrzebujących pomocy. Dodatkowo prowadzono rozmowy na temat empatii, której w dzisiejszych czasach jest coraz mniej oraz tego jak możemy ją odnaleźć.

24 maja w klubie B4 Bracka 4 odbędzie się wieńcząca projekt UPoluj kulturę#reaguj, finałowa impreza tematyczna pod hasłem "I Ty możesz zostać (super) bohaterem!". Organizatorzy wydarzenia zachęcają do ubrania stroju suprbohatera, bądź innej, fikcyjnej, pozytywnej postaci. Każdy uczestnik, który pojawi się w stroju otrzyma przy wejściu opaskę, która gwarantuje zniżkę przy barze.

Impreza tematyczna rozpocznie się o godzinie 20.00, o godzinie 21.00 odbędzie się natomiast koncert zaproszonej artystki - Gabrieli Nawój, która wystąpiła w programie Szansa na Sukces. W planie wydarzenia także konkursy z nagrodami oraz karaoke. Finałowa impreza potrwa do 3.00.

Wystawa "Bierni"

Wystawa pod tytułem „Bierni” powoli dobiega końca. Przypominamy, że jej autorką jest Karolina Gorczyńska – Jarek.
Karolina jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Ceramiki i Szkła we Wrocławiu. W swoich działaniach balansuje na granicy sztuki i designu, ocierając się również o inne dyscypliny takie jak rzeźba, instalacja, fotografia, rysunek czy malarstwo. Do każdego projektu podchodzi indywidualnie, projektuje i tworzy przedmioty unikatowe. Fascynacja gliną napędza artystkę również do poszerzania wiedzy w zakresie tradycyjnych i współczesnych technik jej utrwalania.

Pracowała między innymi przy autorskich projektach Mateusza Grobelnego, a także wielokrotnie asystowała przy projektach plenerowych pieców do wypału ceramiku. Od 2013 roku realizuje własne innowacyjne projekty, które pojawiły się wielokrotnie m.in. na Festiwalu Wysokich Temperatur we Wrocławiu, Pszczyńskim Festiwalu Ceramiki, Bolesławieckim Święcie Ceramiki oraz „Festiwalu Płytek” w Opocznie.

Patronem medialnym wydarzenia jest „Dziennik Polski”

Abonament na loty, Polska krajem pilotażowym

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Wielki finał kolejnej edycji projektu studentów Uniwersytetu Pedagogicznego. Tegoroczny temat to - UPoluj kulturę#reaguj - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski