Wielki finał w Gdyni dla krakowian

Jacek Żukowski
Piłka nożna. W małopolskim finale turnieju Coca-Cola Cup bezkonkurencyjni okazali się krakowianie – broniący ubiegłorocznego tytułu chłopcy ze Społecznego Gimnazjum Sportowego i dziewczęta z Gimnazjum Sportowego Nr 76.

To właśnie te drużyny będą reprezentować swój region podczas wielkiego finału w Gdyni.

Impreza w Krakowie była dziewiątą z serii szesnastu finałów wojewódzkich. Na boisku Nadwiślanu spotkały się najlepsze spośród rekordowej liczby 361 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Licznie przybyli kibice obejrzeli wiele spotkań na wysokim poziomie.

Chłopcy ze Społecznego Gimnazjum Sportowego w Krakowie w finale pokonali 2:1 kolegów z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Brzesku. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci Gimnazjum nr 2 w Bochni, którzy w walce o brązowe medale zwyciężyli aż 9:3 uczniów z Gimnazjum nr 2 w Myślenicach. Najwięcej bramek zdobył krakowianin Konrad Handzlik, a za najlepszego bramkarza uznano Karola Jurkiewicza z Brzeska.

Wśród dziewcząt złote medale wywalczyły piłkarki z Gimnazjum Sportowego 76 w Krakowie, które w finale nie dały szans reprezentantkom Publicznego Gimnazjum nr 2 z Chrzanowa, pokonując je aż 6:2. Trzecie miejsce przypadło dziewczętom z Zespołu Szkół w Sobolo-wie, a czwarte – uczennicom Publicznego Gimnazjum w Trzemeśni. Obie indywidualne nagrody wywalczyły zawodniczki mistrzowskiej drużyny – królową strzelczyń została Natalia Malota, a między słupkami najlepiej spisywała się Alicja Grabska.

W Krakowie dużo działo się nie tylko na boiskach. Oprócz emocji sportowych na wszystkich odwiedzających zawody czekało też wiele atrakcji w Strefie Aktywnego Życia. Przy pięknej, słonecznej pogodzie krakowianie chętnie spędzali czas na rozmowach z ekspertem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, uczyli się zagrań piłkarskich prezentowanych na ekranie przez ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego.