Wielki sukces Radwańskiej! Polka najlepsza w Masters [ZDJĘCIA, WIDEO]

pb
Agnieszka Radwańska najlepsza w Masters WTA! W turnieju rozgrywanym w Singapurze krakowianka rozegrała fantastyczny finał wygrywając z Czeszką Petrą Kvitovą 6:2, 4:6, 6:3.

Polka w finale prowadziła pewnie od samego początku przełamując rywalkę już w pierwszym gemie. Kolejne gemy potwierdzały znakomitą formę Radwańskiej, która wygrała pierwszego seta 6:2.

Drugi set rozpoczął się bliźniaczo do pierwszego. Polka przełamała rywalkę i objęła po chwili dwugemowe prowadzenie. Kvitova w drugim secie postawiła jednak zdecydowanie większy opór odwracając jego losy. Czeszka poprawiła swój serwis, zaczęła popełniać mniej błędów, dzięki czemu szybko doprowadziła do remisu, a następnie objęła prowadzenie. Kolejne gemy upłynęły pod dyktando rozkręcającej się Czeszki, która drugi set wygrała 6:4.

Początek trzeciego seta z pewnością podniósł ciśnienie polskim kibicom. Dwa wygrane gemy przez Kvitovą mogły zasiać niepokój w sercach kibiców Polki. Radwańska jednak wykrzesała z siebie dodatkowe siły. Najpierw doprowadzając do remisu, a następnie obejmując po dwóch przełamaniach prowadzenie 3:2. Ostatnie gemy były również zacięte. Po obustronnych przełamaniach Radwańska jednak dopięła swego i wygrała decydującego seta 6:3.

Wygrany turniej w Singapurze jest pierwszym w triumfem w turniejach Masters w karierze Radwańskiej, która tym samym została pierwszą osobą z Polski z tytułem mistrza finałowej imprezy.

Polka za sukces w turnieju kończącym sezon zarobiła gigantyczne pieniądze. Za jego wygraną otrzyma ponad dwa miliony dolarów.

Materiał oryginalny: Wielki sukces Radwańskiej! Polka najlepsza w Masters [ZDJĘCIA, WIDEO] - Gazeta Krakowska