Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wielkie docieplanie powiatowych budynków

GM
Wiele budynków użyteczności publicznej zarządzanych przez suskie starostwo powiatowe wyposażonych jest w kolektory słoneczne. Teraz budynki zostaną docieplone. Plan zakłada modernizację aż 10 budynków.

Urzędnicy z suskiego starostwa mają plan na modernizację powiatowych budynków. Fot. Mirosław Gawęda

POWIAT SUSKI. Plan zakłada wykonanie prac w 10 obiektach

- Dzięki temu uda się obniżyć koszty ich ogrzewania - mówią suscy urzędnicy.

Na razie to tylko plan. Zarząd powiatu podjął w tym tygodniu decyzję, aby zlecić wykonanie dokumentacji projektowej i przetargowej na ocieplenie budynków powiatowych. Ocieplenie będzie dotyczyć m.in. budynków: Zespołu Szkół im. bł. ks. P. Dańkowskiego w Jordanowie, internatu Zespołu Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie, Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim, Zespołu Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej, Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, budynku starostwa przy ul. Kościelnej w Suchej Beskidzkiej, Domu Pomocy Społecznej w Łętowni, internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim, Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej.

Urzędnicy informują, że zakres prac obejmował będzie w zależności od potrzeb: ocieplenie ścian i stropodachów oraz modernizację systemu c.o. - wymianę grzejników, orurowania, montaż zaworów termostatycznych.

Starostwo nie ma jednak na razie pieniędzy na wykonanie tej inwestycji. - Dokumentacja projektowa będzie koniecznym elementem do złożenia wniosku o dofinansowanie do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach naboru, który ma być ogłoszony w czerwcu bieżącego roku - informują władze powiatu suskiego.

Jeśli urząd dostanie dotacje, inwestycja wykonana zostanie w tym i przyszłym roku.

W ostatnich latach powiatowi urzędnicy z sukcesem starali się już o dotacje z NFOŚ. Pozyskano kilkanaście mln zł na realizację programu polegającego na wyposażeniu ponad 2 tys. prywatnych posesji z kolektory słoneczne.

(GM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski