Wielkie pieniądze na doposażenie szpitali w Małopolsce

Wielkie pieniądze na doposażenie szpitali w Małopolsce

Zdjęcie autora materiału
Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Wielkie pieniądze na doposażenie szpitali w Małopolsce
Ministerstwo Zdrowia przekaże prawie 25,4 mln złotych na projekty dofinansowane w województwie małopolskim. Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko podpisała trzy ostatnie umowy z beneficjentami.
Wielkie pieniądze na doposażenie szpitali w Małopolsce
- Podpisane umowy pozwolą doposażyć szpitalne oddziały ratunkowe i wzmocnią zainteresowanie studiami na kierunku pielęgniarstwo. Zależy nam bowiem zarówno na jakości, jak i na dostępności usług zdrowotnych – mówiła Wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko.

Dwie umowy dotyczą wsparcia szpitalnych oddziałów ratunkowych. Nowa aparatura medyczna o łącznej wartości 853 tys. złotych trafi do Nowego Szpitala w Olkuszu sp. z o. o. i Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.

Trzecia umowa będzie realizowana przez Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum w ramach „Wsparcie na starcie! – program rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa”.

Wartość projektu to ponad 4 mln zł. Jego celem jest poprawa jakości kształcenia, zainteresowanie studiami na kierunku pielęgniarstwo oraz motywowanie studentów do poszukiwania i podejmowania pracy w zawodzie bezpośrednio po uzyskaniu dyplomu.

W województwie małopolskim podpisano 24 umowy o wartości ponad 147,6 mln zł na dofinansowanie inwestycji ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz 33 umowy o wartości ponad 83,7 mln zł m.in. na szkolenia kadr medycznych, programy profilaktyczne oraz działania jakościowe ze środków POWER.

FLESZ: Obowiązki na zwolnieniu lekarskim. Kiedy ZUS może skontrolować chorego?


KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »