Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkie zbrodnie w małym mieście

Aleksandra Suława
Aleksandra Suława
W „Pieśni gminnej” zobaczymy tylko kobiety
W „Pieśni gminnej” zobaczymy tylko kobiety Jacek Maria Stokłosa
Spektakl. Teatr Mumerus powraca z kolejną, trzecią już odsłoną „Pieśni gminnej”. Tym razem przedstawienie w wersji „więzienno - ogrodowej” będzie można oglądać w podziemiach i ogrodach Muzeum Archeologicznego.

Rzecz dzieje się w ubiegłym stuleciu, w niewielkim polskim mieście. - Tutaj, w szemranych zaułkach, bandyci i ich ofiary snują opowieści o zbrodniach wszelkiej maści, krwawych, makabrycznych, groteskowych. Tutaj pieśń wędrownego dziada przeistacza się w miejską balladę, pieśń gminną - mówią twórcy.

Spektakl tworzony jest we współpracy z grupą Strojone - żeńskim zespołem, specjalizującym się w wykonywaniu tradycyjnych pieśni polskich i słowiańskich. Dlatego też w tej opowieści o wielu zbrodniach w małym mieście, biorą udział wyłącznie kobiety. Na scenie zobaczymy: Katarzynę Chodoń, Monikę Gigier, Agnieszkę Nastalską, Annę Sitko oraz Alicję Margolin. Za scenariusz i reżyserię spektaklu odpowiada Wiesław Hołdys.

„Pieśń gminna” swoją premierę miała latem ubiegłego roku. Wtedy publiczność obejrzała jej wersję „podwórzową”, prezentowaną również w Muzeum Archeologicznym. Kilka miesięcy później przyszedł czas na „piwniczną” odsłonę spektaklu - na scenie Teatru Zależnego, przy ul. Kanoniczej.

Na premierowy pokaz wersji „więzienno-ogrodowej” artyści zapraszają 22 września, o godz. 18 do siedziby Muzeum Archeologicznego przy ul. Senackiej 3. Rezerwacja biletów: [email protected].

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski