Wierzbowianka znów skuteczna

Aleksander Gąciarz
Piłkarze Wierzbowianki zaczynają odrabiać straty w tabeli
Piłkarze Wierzbowianki zaczynają odrabiać straty w tabeli fot. Aleksander Gąciarz
Piłkarze z Wierzbna wygrali drugi wyjazdowy mecz z rzędu, a tym razem zrobili to bardzo przekonująco.

Niedźwiedź - Wierzbowianka 0:3 (0:0)
Bramki: 0:1 Tomczyk 55 samob. , 0:2 Zając 75, 0:3 Katarzyński 89

Niedźwiedź: Tomczyk - Jabłoński, Dąbrowski, Lech, Kurzdym, Bujak, Bieda, Burdacki, Bucki, Nowak, Gałkowski oraz Zwoliński, Makola, Lichocki.
Wierzbowianka: G. Czarny - Sowula, A. Czarny, Mirek, Kubera - Zając, Gąsiorek, Zwoliński (Martyka), Janas (Suszek), Piwowarski (Katarzyński)- Kutela (Pokorniak).
Sędziował: Paweł Skarbek. Widzów: 50.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 55 min do dośrodkowanej piłki wyskoczył znakomicie dotąd spisujący się golkiper Niedźwiedzia Tomczyk i popełnił błąd, kierując futbolówkę do własnej bramki zagraniem niczym z siatkarskiej hali.

Udział w tym trafieniu miał stojący w "piątce" Zając, jeden z kilku byłych zawodników Niedźwiedzia, grających w Wierzbowiance. Wynik podwyższył właśnie Zając, uderzeniem głową. Rezultat ustalił strzałem z ostrego kąta młody Katarzyński. Dla gospodarzy dwie najlepsze okazje miał K. Nowak, ale żadnej nie wykorzystał.

Juvenia Prandocin - Bibiczanka 4:2 (1:0)
Bramki: Podolecki, Kolano (karny), Osika, Bajołek - Raj, Kurczek.

Juvenia: Walka - Ząbczyński, Włudarz, Dejworek, Kupiszewski - Zębala, Komenda, Kolano, Bajołek - Podolecki, Osika.
Bibiczanka: Król - Rechemtiuk, Garbacik, Komenda, Ochoński - Zawrzykraj, SieńkoI, Kurczek, Raj, Krzemiński - Żarnowski.

Juvenia nie zwykła tracić punktów na swoim boisku i także wczoraj wygrała. Miejscowi nie mieli łatwo, bo przyjezdni pokazali się z dobrej strony. Po strzale z karnego (Kolano) Juvenia wyszła na prowadzenie, ale na poczatku drugiej połowy Bibiczanka wyrównała. Niespełna dwie minuty później miejscowi znów prowadzili, a goście grali ostatnie 25 minut w liczebnym osłabieniu. Mimo to walczyli do końca, lecz Juvenia była lepsza w końcówce meczu.
(PAN)

W innych meczach: Partyzant Dojazdów - MKS Skała 7:3. Orzeł Bębło - Strażak Goszcza 2:2 (1:1), dla Orła: Pawlikowski 2; Jastrzębiec Książ Wielki - Czarni Grzegorzowice 2:3 (1:1), G. Kowal, Rędziak - Wesołowski, Dudek, Mazur. Orzeł Iwanowice - Sokół Kocmyrzów - mecz przełożony.