reklama

Wieści z gminy Kęty

RedakcjaZaktualizowano 
Bielany \* Bulowice \* Kęty \* Łęki \* Malec \* Nowa Wieś \* Witkowice Podsumowanie roku szkolnego

Gminny dodatek specjalny

Bielany \ Bulowice \ Kęty \ Łęki \ Malec \ Nowa Wieś \ Witkowice

Podsumowanie roku szkolnego

16 czerwca w Domu Kultury uroczyście podsumowano osiągnięcia edukacyjne uczniów w gminie Kęty w roku szkolnym 2008/09
W trakcie uroczystej gali dyplomy gratulacyjne oraz nagrody za wybitne osiągnięcia w olimpiadach i konkursach z rąk burmistrza Romana Olejarza odebrało trzydziestu laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych szczebla wojewódzkiego i ogólnopolskiego. Dyplomy otrzymali również rodzice oraz pedagodzy wyróżnionych uczniów.

Wyróżnienia otrzymali

(nazwisko i imię ucznia, szkoła, osiągnięcia, nauczyciel)
MICHAŁ GIELECIAK, ZSG nr 1 w Kętach - laureat Małopolskiego Konkursu Matematycznego - laureat Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii - laureat Małopolskiego Konkursu z Informatyki - laureat IV Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów - laureat XI Ogólnopolskiego matematycznego Konkursu o Puchar Dyrektora V LO w Bielsku - Białej - laureat konkursu Matematycznego KANGUR (2 lokata) - finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego - finalista MałopolskiegoKokursu Interdyscyplinarnego "Wiem Więcej" - finalista III Ogólnopolskiej Olimpiady Informtycznej Gimnazjalistów, Urszula Drabek, Kinga Bogunia, Jolanta Wójcikiewicz, Agata Ledwoń.
MACIEJ CISIŃSKI, ZSG nr 2 w Kętach - laureat VII małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego - laureatem pierwszego stopnia z wyróżnieniem XI edycji testu "Matematyka plus", - nagroda drugiego stopnia w konkursie KANGUR 2009, Bogumiła Gilowska, Danuta Skudrzyk.
JAKUB HOJNY, ZSG nr 2 w Kętach - laureat III stopnia Małopolskiego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego - laureat IV stopnia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "MATEMATYKA plus", Agata Majda, Ewa Sikora.
JULIA DZIUBEK, ZSG nr 2 w Kętach - laureat Małopolskiego Konkursu Humanistycznego - I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Polskiego pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty, - wyróżnienie w XIV Konkursie Literackim organizowanym przez Dom Kultury Jolanta Kołodziejczyk Lucyna Kadłubicka
ANNA MICHNIAK, ZSP w Bulowicach, I miejsce w Małopolskim Konkursie Biologicznym - laureat Małopolskiego Konkursu Wiedzy Interdyscyplinarnej "Wiem więcej", Irena Tomiak.
HANNA URBAŃCZYK, ZSG nr 2 w Kętach - finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego oraz Małopolskiego Konkursu Biologicznego organizowanych przez Kuratorium Oświaty, Stanisława Terlikowska, Monika Kojder.
WERONIKA MICHALSKA, ZSG nr 2 w Kętach - laureatka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, - I miejsce w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Polskiego pod patronatem Gminy Kęty, - wyróżnienie w Konkkursie Literackim "Ambrozjada" organizowanym przez GBP, Małgorzata Ćwiertnia, Lucyna Kadłubicka
EWELINA MŁODZIK, ZSP w Bulowicach - XI miejsce w Małopolskim Konkursie Biologicznym - laureat Irena Tomiak
CHWAŁA PIOTR ZSG w Nowej Wsi - finalista Małopolskiego Konkursu Informatycznego - finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego, Beata Dwornik, Bożena Paśniewska.
WOJCIECH KASPEREK, ZSG nr 2 w Kętach - tytuł finalisty etapu wojewódzkiego w konkursach przedmiotowych: matematycznym, chemicznym, "Wiem więcej", Edyta Jabłonka, Alicja Holcman, Bogdan Guzik.
MARIOLA NOWICKA , ZSG nr 1 w Kętach - finalistka Małpoloskiego Konkursu Matematyczno - Przyrodniczego, Alicja Gola, Andrzej Kołodziejczyk.
BEATA ZEMANEK, ZSG w Nowej Wsi - laureatka w XII Ekumenicznym Konkursie "JONASZ" z Ewangelii według św. Marka (3 miejsce), Katarzyna Kajor.
ŁUKASZ JARZYNA, ZSG nr 1 w Kętach,- laureat XII Międzyanrodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "JONASZ 2008/2009" ks. Andrzej Woźniak
KINGA WIŚNIEWSKA, ZSP w Bulowicach - I miejsce w Konkursie Biblijnym skierowanym do uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, odbywającym się w ramach Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Jonasz" zorganizowanym przez Diecezję Bielsko-Żywiecką Inna Awerjanowa-Dwornik
ARKADIUSZ NOSTER, ZSG w Nowej Wsi - laureat w XII Ekumenicznym Konkursie "JONASZ" z Ewangelii według sw. Marka, Katarzyna Kajor
MICHAŁ SZWAJCA, ZSG nr 1 w Kętach - laureat XII Międzyanrodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "JONASZ 2008/2009" Małgorzata Franiak
DAWID SZWAJCA, ZSG nr 1 w Kętach - finalista XII Międzyanrodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "JONASZ 2008/2009" Bogusława Kała
SEBASTIAN TLAŁKA, ZSP w Witkowicach - wynik bardzo dobry w konkursie Matematycznym "KANGUREK" Urszula Warmuz - Raś
MICHAŁ ŻYGIEL, ZSP w Witkowicach - wynik bardzo dobry w Konkursie Matematycznym "KANGUREK", Urszula Warmuz - Raś
PIOTR SŁONKA , ZSG w Bielanach - bardzo dobry wynik w Konkursie matematycznym KANGUREK Małgorzata Michałek
KATARZYNA PAWIŃSKA, ZSG w Nowej Wsi - bardzo dobry wynik w Konkursie Matematycznym "KANGUREK" Barbara Ba - Gawęda HUBERT MATLAK ZSP w Łękach - bardzo dobry wynik w Konkursie matematycznym KANGUREK Bożena Hilger
FILIP PACTWA, ZSP w Bulowicach - wynik bardzo dobry w Konkursie KANGUREK Teresa Kościelnik-Pactwa
SZYMON DUSIK, ZSG w Nowej Wsi, - udział w finale diecezjalnym "Ekumenicznego Międzynarodowego Konkukrsu Biblijnego "JONASZ"" ks. Mieczysław Piela
KACPER KAWOŃCZYK, ZSG nr 1 w Kętach - finalista XII Międzyanrodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "JONASZ 2008/2009", Małgorzata Franiak
JAKUB KULIKOWSKI, ZSG nr 1 w Kętach, - finalista XII Międzyanrodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "JONASZ 2008/2009", Bogusława Kała
WOJCIECH WIĘCEK, ZSP w Łękach - bardzo dobry wynik w Konkursie matematycznym "KANGUR", w kategorii Maluch, Ewa Gwiżdż
ERYK SIKORA, ZSG nr 1 w Kętach - wynik bardzo dobry, nagroda II stopnia w Konkursie Matematycznym "KANGUR", Tadeusz Herl
ALEKSANDRA NIKIEL, ZSG nr 1 w Kętach, - wynik bardzo dobry w Konkursie Matematycznym KANGUR, Urszula Drabek
DAMIAN LASZCZAK, ZSG nr 1 w Kętach - finalista XII Międzyanrodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej "JONASZ 2008/2009", Bogusława Kała.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom

Na sportowo

17 czerwca w Domu Kultury odbyła się uroczystości podsumowania osiągnięć sportowych w ramach współzawodnictwa sportowego uczniów.
Zgodnie z propozycją Szkolnego Związku Sportowego w Kętach nagrody i wyróżnienia otrzymali uczniowie, którzy zdobyli co najmniej miejsca medalowe w zawodach sportowych na szczeblu wojewódzkim.
Wyróżnienia uczniom oraz pisemne gratulacje nauczycielom wychowania fizycznego i dyrektorom szkół wręczyli burmistrz Roman Olejarz oraz przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Kętach Arkadiusz Blachura.
Wyróżnienia odebrali:
Michał Zieliński - III miejsce w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Kolarstwie Górskim rocznik 96-97 w Myślenicach - opiekun sportowy Alicja Tyrloch i dyrektor szkoły podstawowej w Malcu Stanisława Majkut
Nina Nycz - trzy złote medale w biegu na 100 m, w biegu na 300 m i biegu 4x100m w Wojewódzkiej Indywidualnej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w Krakowie oraz drużynowo III m-ca w Wojewódzkiej Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej w Krakowie - opiekun Tadeusz Łysek - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach.
Anita Rajda - I miejsce w rzucie oszczepem w Wojewódzkiej Indywidualnej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w Krakowie - opiekun Tadeusz Łysek - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Natalia Bogacz - I miejsce w biegu rozstawnym 4x100 m i III miejsce w biegu na 100 m w Wojewódzkiej Indywidualnej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w Krakowie oraz drużynowo III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej w Krakowie opiekun Tadeusz Łysek Lidia Doroszko - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach.
Patrycja Łazarz - I miejsce w biegu rozstawnym 4x100 m w Wojewódzkiej Indywidualnej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w Krakowie oraz III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej w Krakowie, opiekun Tadeusz Łysek - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach.
Martyna Hankus - I miejsce w biegu rozstawnym 4x100 m i III m-ca w biegu na 100 m w Wojewódzkiej Indywidualnej Gimnazjadzie Lekkoatletycznej w Krakowie oraz III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej w Krakowie opiekun Tadeusz Łysek - Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach.
Drużyna Powiatowego Zespół nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Kętach za zajęcie I miejsca w Małopolskiej Licealiadzie w Piłce Sitkowej Chłopców w Brzesku oraz zdobyte I miejsca w IX Ogólnopolskiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców w Olsztynie: Mateusz Błasiak, Kacper Błasiak, Kordian Szpyrka, Damian Baszak, Tomasz Wieroński, Wiktor Gałuszka, Jerzy Pudełko, Tomasz Mamica, Paweł Muchewicz, Maciej Surma, Karol Gawina, Kamil Łazarz, Marek Faron, Michał Toczko. Podziękowania odebrał też dyrektor Rafał Ficoń oraz opiekunowie Maciej Gruszka i Marek Błasiak.
Pozostałą cześć drużyny dziewcząt, która zajęła III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej w Krakowie: Anna Bogunia, Magdalena Matyszkowicz, Gawlik Agata, Adrianna Lipowiecka, Kinga Szlagor, Anna Szlagor, Gabriela Zawadzka, Martyna Kraus.
Drużyna chłopców z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach, która zajęła III miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjalnej Lidze Lekkoatletycznej: Szymon Witek, Adrian Dwornik, Patryk Bogacz, Rafał Stawowczyk, Patrycjusz Madeja, Paweł Chrapkiewicz, Grzegorz Marzec, Szymon Znamirowski, Sebastian Kruczała, Maciej Leśków, Arkadiusz Wrona, Jakub Kastelik, Adrian Abazi, Arkadiusz Naglik, Mateusz Wawak.
Wyróżnienia odebrali również pedagodzy - Maria Koperska, dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach i opiekunowie: Lidia Doroszko, Tadeusz Łysek oraz Tomasz Sysak.

Sportowcy w ratuszu

Najlepsi młodzi sportowy naszej gminy otrzymali wraz z rodzicami i trenerami zaproszenie na spotkanie w Urzędzie Gminy z burmistrzem Romanem Olejarzem.
To wyróżnienie spotkało złotych siatkarzy z Powiatowego Zespołu Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach i lekkoatletów z Gimnazjum Nr 2 w Kętach: Ninę Nycz, Gabrielę Zawadzka oraz Macieja Leśkowa. Zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami, a ich trenerzy zostali nagrodzeni okolicznościowymi upominkami. Rodzice wyróżnionych sportowców z rąk burmistrza odebrali listy gratulacyjne. Po oficjalnej części był czas na dyskusje o przyszłości młodych zawodników oraz o kondycji kęckiego sportu i warunkach do jego rozwoju.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3