Wieści ze spółek

Redakcja
Udostępnij:
Zarząd Telekomunikacji Polskiej obniżył prognozę tegorocznego przychodu całej grupy z ok. 6-8 proc. planowanych wcześniej do około 3-5 proc. TP SA zmniejszy też swoje wydatki inwestycyjne do 5,3 mld zł, czyli o 300 mln zł w porównaniu z wcześniejszymi planami. Zarząd Telekomunikacji spodziewa się, że do końca tego roku długi firmy wzrosną do ok. 16,2 mld zł. Zarząd spółki poinformował, że nie zamierza ona tworzyć w tym roku nowych rezerw na restrukturyzację zatrudnienia. W pierwszym półroczu tego roku z grupy TP SA odeszło około 7 tys. osób. Do końca 2002 roku spółka planuje zwolnienie łącznie około 11 tys. pracowników. Skonsolidowana strata netto TP SA w drugim kwartale 2002 roku wyniosła 85,9 mln zł wobec 379,4 mln zł zysku netto rok wcześniej. Po I półroczu 2002 roku skonsolidowany zysk netto TP SA wyniósł 19,1 mln zł wobec 1,2 mld zł zysku rok wcześniej. W opinii analityków, wyniki te nie są zaskoczeniem. Wcześniejsze informacje TP SA o rezerwach przygotowały rynek na skonsolidowaną stratę w II kw. i została ona już zdyskontowana.

   Rada Ministrów przyjęła we wtorek program prywatyzacji i restrukturyzacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, zakładający m.in. wejście spółki na GPW w 2003 r. Minister nie podał szczegółów programu. Nieoficjalnie wiadomo, że PGNiG zostanie wprowadzone na warszawską giełdę w 2003 roku.
   - Po wejściu Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. możliwe jest wycofanie Okocimia z giełdy - poinformował prezes spółki Marcin Piróg. - Długoterminowo dla inwestora, takiego jak Carlsberg, notowanie Okocimia może być kłopotliwe - dodał. Poinformował też, że grupa nie planuje dalszych przejęć browarów ani nowych emisji akcji. Obecnie Okocim ma w ujęciu ilościowym 14-proc. udział w rynku i zajmuje trzecią pozycję. Do końca roku planowane jest zwiększenie udziału do 15 proc. Grupa Carlsberg Okocim SA planuje też osiągnięcie w 2002 roku 12 mln zł zysku operacyjnego, podczas gdy w pierwszym półroczu miała 6,3 mln zł.
   Zysk netto BPH PBK w 2002 r. może być nie gorszy niż 335,6 mln zł, jakie bank osiągnął w 2001 roku - twierdzi prezes banku Józef Wancer. BPH PBK podał w środę, że jego zysk netto w II kwartale 2002 roku wzrósł do 38,94 mln zł, z 27,79 mln zł w II kwartale 2001 roku. Natomiast zysk netto grupy BPH PBK wzrósł w II kwartale 2002 roku do 46,56 mln zł, z 31,06 mln zł rok wcześniej. Prezes banku powiedział też, że BPH PBK planuje przeznaczyć 20-30 proc. zysku na wypłatę dywidendy w najbliższych latach oraz w III kwartale 80 mln zł na rezerwy związane z zaangażowaniem w Stocznię Szczecińską. Dodał, że bank nie przewiduje następnych rezerw. Zdementował również doniesienia "Bild am Sonntag" dotyczące rzekomych rozmów głównego akcjonariusza BPH PBK - HypoVereinsbanku - na temat przejęcia Commerzbanku. (B.CH.)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie