Wiosenne mecze zbyt długie dla proszowian

Aleksander Gąciarz
Wiosną dla Proszowianki strzela tylko Hubert Pachowicz (z lewej)
Wiosną dla Proszowianki strzela tylko Hubert Pachowicz (z lewej) Fot. Aleksander Gąciarz
Piłkarzom Proszowianki nie udała się wiosenna inauguracja przed własną publicznością. Ulegli Hutnikowi Kraków 1:5.

Była to trzecia z rzędu ligowa przegrana, licząc jesienny mecz ze Skawinką. Wszystkich przypadkach proszowianie tracili decydujące gole po przerwie. W niedzielę również pięć bramek Hutnik zdobył II połowie.

Zapytaliśmy wobec tego trenera Krzysztofa Szopę, dlaczego zdecydował się zmienić skład linii obrony, wprowadzając na pozycję stopera Łukasza Kasperczyka. - Spodziewaliśmy, że Hutnik ruszy na nas i będzie posyłał ze skrzydeł piłki na dobrze grającego głową Sobalę. Łukasz miał temu przeszkodzić. Niestety straciliśmy w bardzo dziwny sposób dwa gole i rywale wygrali tak przekonująco - odpowiedział szkoleniowiec.