Wioślarstwo. Wielki sukces Polek w mistrzostwach Europy w...

Wioślarstwo. Wielki sukces Polek w mistrzostwach Europy w Glasgow 2018. Maria Springwald i jej koleżanki z czwórki zdobyły złoto

Zdjęcie autora materiału
Artur Bogacki

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Mistrzynie Europy, od lewej: Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska ©Facebook/PZTW

Dobre wiadomości z wiośłarskich mistrzostw Europy w Glasgow 2018. Złoty medal wywalczyła czwórka podwójna kobiet z krakowianką Marią Springwald (AZS AWF Kraków) w składzie, z którą płynęły: Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Agnieszka Kobus-Zawojska.

Dobre wiadomości z mistrzostw Europy wioślarzy w Glasgow. Złoty medal wywalczyła czwórka podwójna kobiet z krakowianką Marią Springwald w składzie, z którą płynęły: Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Agnieszka Kobus-Zawojska.

Tytuł mistrzowski Polki wywalczyły w efektownym stylu, wręcz deklasując konkurencję. Szybko objęły prowadzenie (dystans to 2000 m) i płynęły daleko przed resztą stawki. Drugie na mecie Ukrainki straciły 2,94 s, na tym poziomie to duża różnica.

To pierwsze złoto imprezy rangi mistrzowskiej tej czwórki, rok temu w MŚ w Sarasocie wywalczyła srebro, a wcześniejsze ME 2017 w Racicach zakończyła na 4.
pozycji. Przypomnijmy, że osada w tym składzie pływa drugi sezon, po bardzo udanych igrzyskach w Rio de Janeiro (brązowy medal) dołączyły Zillmann i Wieliczko, zastępując Joannę Leszczyńską i Monikę Ciaciuch.

Krakowskich akcentów w sobotnich finałach ME w Glasgow było więcej. Brąz uzyskała czwórka bez sterniczki w składzie: Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska. Ta ostatnia zawodniczka to wychowanka AZS AWF Kraków, obecnie w Lotto Bydgostii. Na najniższym stopniu podium stanęła rownież męska czwórka podwójna, z krakowianinem Dominikiem Czają (AZS AWF Warszawa); z nim płynęli także Wiktor Chabel (kiedyś był zawodnikiem podwawelskiego AZS AWF), Szymon Pośnik i Maciej Zawojski. Panowie na finiszu wygrali walkę z Ukraińcami, wyprzedzając ją o zaledwie 0,02.

Adam Nawałka: Kadra szersza niż podczas Euro, ale podstawowi zawodnicy w słabszej formie