Wioślarze AZS AWF Kraków i UKS 93 Kraków na podium w Hiszpanii i Poznaniu

Polska czwórka podwójna kobiet dwa raz wygrała w Pucharze Młodzieży w Ourense
Polska czwórka podwójna kobiet dwa raz wygrała w Pucharze Młodzieży w Ourense FB/Coupe de la Jeunesse
W hiszpańskim ośrodku Ourense odbyły się w miniony weekend (6-7.08.2022) zawody Pucharu Młodzieży (Coupe de la Jeunesse) w wioślarstwie. W reprezentacji Polski znaleźli się przedstawiciele AZS AWF Kraków, którzy cieszyli się z miejsc na podium. Wioślarze spod Wawelu (AZS AWF i UKS 93) zdobywali medale także w MP młodzieżowców i młodzików.

Z występu w popularnym międzynarodowym Pucharze Młodzieży szczególnie zadowolone mogą być Emilia Szczęch i Barbara Stępień. Krakowianki, startując wraz z Joanną Bajerską (AZS UMK Toruń) i Wiktorią Zając (WTW Włocławek), w czwórce podwójnej odniosły dwa zdecydowane zwycięstwa - w sobotę i niedzielę.

W męskiej czwórce podwójnej w Hiszpanii wiosłował Tristan Hervet. Nasza osada - także: Grzegorz Hoffman (KW 04 Poznań), Kacper Mickiewicz (Zawisza Bydgoszcz) i Martin Weichhaus (AZS UMK Toruń) - pierwszego dnia zajęła 4. miejsce, drugiego się poprawiła, kończąc bieg finałowy na 2. pozycji.

Wioślarze AZS AWF Kraków punktowali także w mistrzostwach Polski młodzieżowców, które w miniony weekend rozegrano w Poznaniu. Srebro wywalczyła dwójka podwójna wagi lekkiej Stefan Rostworowski i Antoni Radomiński-Lasek (2,91 s straty do zwycięzców).

W rozgrywanych w tym czasie także na torze regatowym Malta mistrzostwach Polski młodzików wioślarze z Krakowa też stawali na podium. W rywalizacji w jedynkach 2. miejsce zajął Mikołaj Dworak z AZS AWF. Dwa medale wywalczyły zawodniczki UKS 93: srebrny w jedynce Zuzanna Czaja, brązowy w dwójce podwójnej - Sabina Kozioł i Alicja Bocheńska.