Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia...

Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia odwiedzin

Paweł Chwał

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia odwiedzin

©archiwum

Pięciu pacjentów oddziału chorób wewnętrznych w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie zostało odizolowanych od innych przebywających na oddziale, bo zdiagnozowano u nich obecność wirusa AH1N1.
Wirus AH1N1 w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie. Ograniczenia odwiedzin

©archiwum

Chorzy to osoby starsze, które trafiły do szpitala z objawami zapalenia płuc. W trakcie specjalistycznych badań okazało się, że zostały zaatakowane również przez odmianę wirusa grypy, który w terminologii medycznej nazywany jest AH1N1.

- Niewykluczone, że z tym wirusem trafiła do szpitala jedna osoba i od niej zaraziły się cztery inne, osłabione chorobą, które miały zmniejszoną odporność - wyjaśnia Damian Mika, rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

Cała piątka została odizolowana od pozostałych pacjentów. Na oddziale wprowadzono również ograniczenia jeśli chodzi o odwiedziny. Chorych można w tym momencie odwiedzać tylko pojedynczo i na krótko. Całkowitym zakazem wstępu na oddział objęto dzieci.

- Poinformowaliśmy już Narodowy Fundusz Zdrowia, inne szpitale w okolicy oraz pogotowie, że w razie wzrostu liczby zachorowań na AH1N1 możemy na jakiś czas wstrzymać przyjmowanie nowych chorych na nasze oddziały - mówi Damian Mika.

Stan pacjentów, u których zdiagnozowano AH1N1 uległ od wczoraj poprawie. W szpitalu ponowione mają zostać badania, które mają potwierdzić, czy to na pewno ten wirus.

WIDEO: Jak smog wpływa na zdrowie?


DZIEJE SIĘ W TARNOWIE - SPRAWDŹ


Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
kaszląca czy kichająca osoba posyła wirusy grypy na ok. 1,5 m.

acia (gość)

Zgłoś naruszenie treści

kaszląca czy kichająca osoba posyła wirusy grypy na ok. 1,5 m. - rynekzdrowia.pl - wirus grypy ma zdolność przeżywania - na rękach - kilkudziesięciu minut, o czym warto pamiętać, bo jest to jedna z...rozwiń całość

kaszląca czy kichająca osoba posyła wirusy grypy na ok. 1,5 m. - rynekzdrowia.pl - wirus grypy ma zdolność przeżywania - na rękach - kilkudziesięciu minut, o czym warto pamiętać, bo jest to jedna z najczęstszych dróg przenoszenia zakażeńzwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Co to znaczy ze nowi chorzy nie beda przyjmowani?

Pytanie (gość)

Zgłoś naruszenie treści

To gdzie maja iść???

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Haha

Mariusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

Nikt wam nie powiedział ze 3 osoby juz nie zyją???
W tym dziecko???
Dziennikarze

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo