Wisła blisko sprawienia sensacji w Hiszpanii

Justyna Krupa
Leonor Rodriguez była najskuteczniejszą zawodniczką Wisły
Leonor Rodriguez była najskuteczniejszą zawodniczką Wisły Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Ekipa „Białej Gwiazdy” mierzyła się w Salamance z jedną z najmocniejszych drużyn w swojej grupie. Mimo, że podopieczne Krzysztofa Szewczyka z góry były skazywane w tym meczu „na pożarcie”, były bliskie sprawienia wielkiej niespodzianki.

Perfumerias Avenida Salamanka - Wisła Can-Pack Kraków 62:57 (13:18, 18:21, 12:6, 1912)
Wisła:
Rodriguez 15, Labuckiene 10, Reid 10, Ziętara 10, Antić 6, Greinacher 4, Owczarzak 2, Parker 0.
Salamanka: Elonu 13, Givens 12, De Souza 11, Robinson 7, Nicholls 6, Asurmendi 5, Moss 4, Dominguez 3, Quevedo 1, Abdi 0.

Wisła Can-Pack Kraków w 3. kolejce Euroligi Kobiet mocno postraszyła lidera grupy B.

Gospodynie szybko objęły prowadzenie, ale po indywidualnej akcji Maurity Reid krakowianki doprowadziły do remisu 12:12. Chwilę później Jamajka znów punktowała. Wiślaczki w pierwszej połowie świetnie wykorzystywały każdą niefrasobliwość gospodyń w rozgrywaniu akcji i błyskawicznie je kontrowały. Tymczasem, zwłaszcza w pierwszej kwarcie, ekipa z Salamanki grała mocno nieskutecznie.

W pewnym momencie przewaga krakowianek sięgnęła ponad 10 punktów. W drugiej kwarcie gospodynie zaczęły jednak grać znacznie ostrzej w obronie. Mocno w defensywie pracowała była wiślaczka Laura Nicholls, utrudniając życie krakowskim podkoszowym.

Naciskane, przyjezdne zaczęły popełniać błędy i notować straty. W efekcie hiszpańska ekipa zmniejszyła dystans do Wisły do 4 oczek. Ale podopieczne Krzysztofa Szewczyka szybko się otrząsnęły i znów odskoczyły w końcówce pierwszej połowy, schodząc do szatni z prowadzeniem 39:31. Świetnie prezentowała się zwłaszcza Maurita Reid, która przed przerwą nie tylko miała na koncie najwięcej punktów spośród wiślaczek, ale też… najwięcej zbiórek.

Po przerwie jednak gospodynie tak podkręciły tempo, że wiślaczki mocno się pogubiły. Zaczęły podejmować złe decyzje w ofensywie. W dodatku szybko czwarty faul „złapała” Cheyenne Parker. Przewaga Wisły stopniała do dwóch punktów, w trzeciej kwarcie zdobyły zaledwie 6 oczek.

W decydującej kwarcie ekipa z Salamanki objęła prowadzenie. Wtedy „trójkę” trafiła Magda Ziętara. W końcu jednak dał o sobie znać fakt, że to gospodynie mają dłuższą ławkę rezerwowych. Ostatecznie to faworytki cieszyły się ze zwycięstwa. Ten mecz pokazał jednak, jak duży potencjał drzemie w krakowskiej ekipie.