Wisła grała do końca i dlatego... przegrała

Pawel Panus
Pawel Panus
Juniorzy Wisły Kraków stracili gola w doliczonym czasie gry
Juniorzy Wisły Kraków stracili gola w doliczonym czasie gry fot. Andrzej Banaś
Piłka nożna. Przedostatnią kolejkę spotkań rozegrali zawodnicy w Centralnej Lidze Juniorów.

Centralna Liga Juniorów

Korona Kielce - Wisła Kraków 3:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Grzybek 33, 0:2 Wyjadłowski 38, 1:2 Kowalczyk 69, 2:2 Guz 87, 3:2 Poński 90.

Wisła: Chorążka - Peterka, Rogóż, Laskoś, Tracz, Skrzypniak, Grzybek, Wyjadłowski, Kociołek, Banik, Świętek.

Wisła pojechała do Kielc bez trzech zawodników (Porębski, Ptak, Purcha), których trenerzy pierwszej drużyny powołali do kadry na mecz w Szczecinie. Mimo to podopieczni Mariusza Jopa w pierwszej połowie byli zespołem lepszym i udokumentowali to zdobyciem dwóch bramek. Obie padły po oskrzydlających akcjach i strzałach z bliskiej odległości.

Po zmianie stron rosła przewaga Korony. Mecz zapewne zakończyłby się remisem, ale gdy w 87 minucie gospodarze doprowadzili do stanu 2:2, krakowianie postanowili powalczyć o zwycięstwo. Skończyło się stratą w środku pola i kontrą, którą wykończył Poński, zdobywając zwycięską bramkę. Za tydzień Wisła zagra w Warszawie z Polonią.

Cracovia - Motor Lublin 3:3 (1:2)

Bramki dla Cracovii: Strózik 2, Kanach.

Cracovia: Sendorek - Zięba, Jarzynka, Dukała (80 Bator), Pieprzyca - Zaucha, Supryn (60 Sroka), Gawle (70 Czarnecki) - Lusjusz, Strózik, Kanach.

Krakowianie zagrali niezły mecz, a jednak stracili punkty.

- Trudno jest się pogodzić z porażką, gdy ze stanu 1:3 wychodzi się na prowadzenie 3:2 i traci się bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Chłopcy włożyli w ten mecz masę wysiłku, szkoda, że nie wygrali, bo zasłużyli na to - powiedział po meczu trener Cracovii Kordian Wójs.

W innych meczach: Legia Warszawa - Resovia 6:0, UKS SMS Łódź - Neptun Końskie 8:2, TOP 54 Biała Podlaska - Znicz Pruszków 0:2, Stal Mielec - Polonia Warszawa 0:2, Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź - przełożony, GKS Bełchatów - AS Progres Kraków 3:1.

Małopolska liga juniorów

Grupa I: SMS Kraków - Dunajec Zakliczyn 5:1.

Grupa II: Unia Tarnów - Dalin Myślenice 4:0, Krakus Nowa Huta - Garbarnia Kraków 0:3.