Wisła Krakbet bliższa miejsca na podium

(PAN)
Ekstraklasa futsalu. Po dwóch porażkach, które pozbawiły Wisłę Krakbet szans na obronę mistrzowskiego tytułu, krakowianie pokonali w Pyskowicach Remedium.

Remedium Pyskowice - Wisła Krakbet Kraków 1:3 (1:1)
1:0 Hewlik 4, 1:1 Zastawnik 11, 1:2 Morawski 34, 1:3 Douglas 40.
Wisła: Dworzecki, Krajewski - Zastawnik, Jonczyk, Czech, Korczyński, Vakhula, Douglas, Rocardinho, Lebiedziński, Morawski, Wojciechowski, Pater, Budniak.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie. Potem inicjatywę przejęli wiślacy i doprowadzili do remisu po strzale powracającego po kontuzji Zastawnika. W końcówce pierwszej połowy dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystali gospodarze.

W drugiej połowie Wisła nie rzuciła na kolana poziomem swojej gry, niemniej zdobyła dwie bramki, zapewniając sobie zwycięstwo. Najpierw Morawski popisał się ładną solową akcję i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza, a wynik ustalił Douglas mocnym strzałem pod poprzeczkę. Była to 20. bramka Brazyliczyka, który jest liderem klasyfikacji strzelców w ekstraklasie.

Do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki. Wisła w najbliższej kolejce podejmować będzie Clearex Chorzów, potem czekają ją mecze z teoretycznie łatwiejszymi rywalami. Realnie oceniając szanse, krakowianie mogą powalczyć o brązowy medal. To wynik poniżej oczekiwań, ale krążka w tym kolorze wiślakom brakuje do kolekcji.

W pozostałych meczach: Jasna Gliwice - Euromaster Głogów 5:0, Gatta Zduńska Wola - Red Devils Chojnice 2:0, Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 2:1, GKS Tychy - AZS UG Gdańsk 5:4, AZS UŚ Katowice - Pogoń Szczecin 3:3.