Wisła Krakbet miała tylko chwilę strachu

(żuk)
Futsal. Wisła Krakbet Kraków odniosła piętnaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Wiślacy pokonali na wyjeździe GAF Jasną Gliwice 5:3.

GAF Jasna Gliwice – Wisła Krakbet Kraków 3:5 (1:3)
Bramki: 0:1 Kowal 4, 0:2 Wachula 6, 1:2 Śmiałkowski 14, 1:3 Bondar 20, 2:3 Demiszew 28, 2:4 Czech 34, 2:5 Dewucki 37 samob., 3:5 Śmiałkowski 40.

Krakowianie nie zwalniają tempa. Umocnili się na pozycji lidera, mają 6 punktów przewagi nad Gattą Zduńska Wola. Wicelider przegrał w Katowicach.

„Biała Gwiazda” nie miała natomiast żadnych problemów z wywiezieniem trzech punktów z Gliwic. Szczególnie nieźle prezentowała się w pierwszej części spotkania. Krakowianie grali w tym czasie bardzo wysokim pressingiem, długimi momentami nie pozwalając gospodarzom wyjść z własnej połowy. Przewagę dość szybko udało się potwierdzić, za sprawą dwóch świetnych asyst Marcina Czecha, który świetnie podał najpierw do Kowala, a nastęnie do Wachuli. Gospodarze zdobyli wprawdziw kontaktowego gola, ale nie wpłynęło to na losy meczu. Niebawem bowiem kapitalnie w „okienko” strzelił Bondar.

Początek drugiej połowy przyniósł znacznie lepszą grę gospodarzy. Gliwiczanie swą przewagę udokumentowali tylko jednym golem. Od 30 minuty wiślacy zaczęli grać znacznie lepiej, co zaowocowało kolejnymi dwoma bramkami. Dzięki temu uniknęli nerwowej końcówki, wygrywając ten mecz całkowicie zasłużenie.

Gwiazda Ruda Śl. – Euromaster Głogów 4:5, Rekord Bielsko-Biała – Clearex Chorzów 2:2, Pogoń 04 Szczecin – Red Dragons Pniewy 1:2, AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice 4:1, AZS UŚ Katowice – Gatta Zduńska Wola 3:2.

Kamionka Mikołów – Solne Miasto Wieliczka 5:5, Berland OSiR Komprachcice – Futsal Nowiny 6:3, Nbit Gliwice – TPH Polkowice 8:2, Heiro Rzeszów – Marex Chorzów 1:6, EBS KIelce – AZS UMCS Lublin 0:3 walkower, GKS Tychy – BSF Bochnia – nie odbył się.

FLESZ: Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały.