Wisła Kraków drugi raz tego samego dnia pokonała Puszczę Niepołomice

Piotr TymczakZaktualizowano
W meczu sparingowym rozegranym w Myślenicach drużyna Wisły Kraków wygrała 3:1 z Puszczą Niepołomice. Ten mecz mogli oglądnąć kibice i dziennikarze.

Tym razem trener Wisły Maciej Stolarczyk wystawił rezerwowy skład. W drużynie Wisły zagrał m.in. testowany 16-letni Paweł Koncewicz-Żyłka z juniorów Unii Tarnów.

Wiślacy objęli prowadzenie po golu z rzutu karnego, który w 5 minucie wykorzystał Aleksander Buksa. Na 1:1 w 17 minucie wyrównał Wiktor Żytek. W 36 minucie po brutalnym faulu czerwoną kartkę zobaczył piłkarz Puszczy Longinus Uwakwe. Niedługo później Wisła prowadziła 2:1 po składnej akcji, którą ładnym strzałem wykończył Buksa. W drugiej połowie, w 49 minucie, wynik na 3:1 ustalił Daniel Morys.

W pierwszym sobotnim sparingu, zamkniętym dla publiczności i dziennikarzy, Wisła na swoim stadionie w Krakowie pokonała Puszczę 4:2. Bramki zdobyli: Paweł Brożek 16, 21 (z karnego), 53, Patryk Plewka 57 - Jose Embalo 15, Marcin Stefanik 60 (z karnego).

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Buksa 5 (z karnego), 1:1 Żytek 17, 2:1 Buksa 39, 3:1 Moryc 49.
Wisła: Lis - Morys, Klemenz (46 Plewka), 43. Koncewicz-Żyłka, Grabowski - Balicki, Szot, Szywacz (65 Pischinger) - Buksa, Bałaniuk, Kumah (50 Magdziarz)
Puszcza: (skład wyjściowy): Górski - Bury, Furtak, Kołodziej, Widejko, Sitek, Uwakwe, Żytek, Bąk, Żurek, Orłowski.
Czerwona kartka: Uwakwe (36, faul).

Wisła Kraków wygrała tajny mecz z Puszczą Niepołomice. Trzy bramki zdobył Paweł Brożek

Wisła Kraków. Kadra na sezon 2019/2020. W takim składzie "Bi...

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze