Wisła Kraków. Juniorzy "Białej Gwiazdy" wysoko pokonali swych rówieśników z Legii Warszawa i zostali liderami tabeli [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 w Myślenicach Wisła Kraków -  Legia Warszawa
Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 w Myślenicach Wisła Kraków - Legia Warszawa Andrzej Banaś
W pierwszym meczu 29., przedostatniej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, rozegranym w piątek (11.06.2021) w Myślenicach, Wisła Kraków pokonała Legię Warszawa 4:1 i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli. "Biała Gwiazda" nadal ma szansę na mistrzowski tytuł.

Goście objęli prowadzenie w 16 min, kiedy to Jordan Majchrzak otrzymał piłkę od Bartosza Wicenciaka, odwrócił się z nią i precyzyjnym strzałem ulokował ją w bramce. Gospodarze - do przerwy grający poniżej swoich możliwości - doprowadzili do wyrównania w 39 min po kapitalnym, dalekim podaniu Wiktora Szywacza do Karola Sałamaja, który z 15 metrów trafił do siatki.

Po zmianie stron wiślacy zaprezentowali się o wiele lepiej, byli też skuteczniejsi. W 58 min Arkadiusz Ziarko wyłożył piłkę stojącemu kilka metrów przed bramką Patrykowi Warczakowi, a ten wpakował ją tuż przy słupku. 4 min później było już 3:1. Ziarko ponownie wrzucił piłkę na pole karne, Sałamaj odegrał ją do Piotra Ćwika, który zza pola karnego strzelił, podwyższając wynik.

Warszawianie, którzy przed przerwą włożyli w grę dużo sił, w drugiej połowie nie potrafili skutecznie przeciwstawić się zawodnikom "Białej Gwiazdy". I choć próbowali odrabiać straty, w 80 min stracili czwartego gola. Ćwik strzelił z bardzo ostrego kąta, bramkarz Legii Jakub Kowynia, wypuścił piłkę z rąk, co natychmiast wykorzystał Karol Tokarczyk, posyłając ją z bliska do pustej bramki.

W tabeli prowadzi Wisła (57 punktów 29 meczach) przed mającymi o jeden mecz mniej rozegrany drużynami: Pogonią Szczecin (55), Zagłębiem Lubin (54) i Śląskiem Wrocław (52). W sobotę Śląsk zagra w Rącznej z plasującą się na dziewiątej pozycji Cracovią, natomiast w niedzielę Pogoń spotka się w Kielcach z przedostatnią w tabeli Koroną, a Zagłębie podejmie zajmującą ósmą lokatę Escolę Varsovia.

W ostatniej kolejce rozgrywek Pogoń zagra u siebie z Zagłębiem (19 czerwca), Śląsk będzie gościem Jagiellonii Białystok (19 czerwca), a Wisła zmierzy się w stolicy z Escolą Varsovia (20 czerwca).

Wisła Kraków - Legia Warszawa 4:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Majcharzk 16, 1:1 Sałamaj 39, 2:1 Warczak 58, 3:1 Ćwik 62, 4:1 Tokarczyk 80.
Wisła: Zagórowski - Warczak, Kutwa, Koncewicz-Żyłka, Jania (27 Sałamaj) - Gądek (46 Głogowski), Ćwik, Chmiel (76 Grzybowski), Szywacz, Ziarko - Chełmecki (60 Tokarczyk).