Wisła Kraków. Juniorzy starsi "Białej Gwiazdy nie zagrali z Legią Warszawa, juniorzy młodsi zapewnili sobie mistrzostwo rundy jesiennej

Jerzy Filipiuk
akademia.wisla.krakow.pl
Bardzo ciekawie zapowiadający się mecz 14. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 Wisła Kraków - Legia Warszawa, który miał się odbyć w sobotę (13.11.2021) w Myślenicach, został odwołany z zagrożenia epidemicznego. Świetnie spisała się Wisła w meczu 13. kolejki grupy D CLJ U-17, wygrywając w Rzeszowie z Resovią 4:2.

Juniorzy starsi "Białej Gwiazdy" tym razem pauzowali. Ich mecz z Legią z powodu zagrożenia epidemicznego został przełożony na środę, 17 listopada 2021 roku (odbędzie się w Myślenicach). Po sobotnich spotkaniach krakowianie zajmują ósme miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów (warszawianie plasują się na piątej pozycji, mając na koncie o dwa "oczka" więcej).

Juniorzy młodsi Wisły pokonali na wyjeździe Resovię 4:1 i na jedną kolejkę przed zakończeniem rozgrywek zapewnili sobie mistrzostwo rundy jesiennej (w sobotę, 20 listopada 2021 roku w Myślenicach podejmą wicelidera tabeli Cracovię).

W pierwszej połowie spotkania gra była wyrównana. Wiślacy objęli prowadzenie kilka minut przed przerwą, gdy do siatki trafił Michał Głogowski. Wkrótce po zmianie stron wynik podwyższył rezerwowy Filip Kowalski, ale Resovia odpowiedziała dwoma golami zdobytymi w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund. W końcówce meczu bramki Bartosza Zimnickiego i Wiktora Jaślara zapewniły Wiśle dziesiąte zwycięstwo w sezonie i jesienny prymat.

Resovia - Wisła Kraków 2:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Głogowski 41, 0:2 Kowalski 50, 1:2 Pieniążek 62, 2:2 Rębisz 63, 2:3 Zimnicki 80, 2:4 Jaślar 88.