Wisła Kraków. Juniorzy starsi „Białej Gwiazdy" skuteczni w meczu w Myślenicach ze swymi rówieśnikami z Lecha Poznań

Jerzy Filipiuk
Juniorzy starsi Wisły Kraków odnieśli piętnaste zwycięstwo w tym sezonie - ósme w Myślenicach Anna Kaczmarz
W piłkarskim meczu 28. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18, rozegranym w Myślenicach, Wisła Kraków pokonała Lecha Poznań 4:2 i zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Wiślacy już do przerwy prowadzili trzema bramkami. Strzelili je kolejno Arkadiusz Ziarko z rzutu wolnego, Mateusz Stanek lewą nogą i Dorian Gądek z rzutu karnego (podyktowanego za faul na Filipie Jani). Goście nie dali za wygraną i w drugiej połowie spotkania dążyli do odrobienia strat. Zdobyli dwa gole, ale w odpowiedzi tuż przed końcem gry do siatki trafił Jakub Krzyżanowski, pieczętując cenne zwycięstwo krakowian, którzy nadal się liczą w walce o mistrzostwo Polski.

Czołówka tabeli po 28 kolejkach spotkań: 1. Arka Gdynia (53 punkty), 2. Cracovia (51), 3. Zagłębie Lubin (50), 4. Wisła Kraków (49), 5. Polonia Warszawa (47), 6. Legia Warszawa (47). Zagłębie ma o jeden mecz mniej rozegrany (w niedzielę podejmie Pogoń Szczecin).

Wisła Kraków - Lech Poznań 4:2 (3:0)
Bramki: 1:0 Ziarko 25, 2:0 Stanek 36, 3:0 Gądek 43 karny, 3:1 Wełniak 56, 3:2 Koltański 90+1, 4:2 Krzyżanowski 90+4.
Wisła (skład wyjściowy): Szewczyk - Krzyżanowski, K. Głogowski, Skrobański, Jania - Pieniądz (77 Urbański), Kutwa (46 Gurgul), Gądek, Bartoń, Ziarko (82 Cichoń) - Stanek (82 Zębala)