Wisła Kraków na ostatniej prostej do zmiany właściciela

  • Gazeta Krakowska

Bartosz Karcz

Wtorek może być jednym z najważniejszych dni w historii Wisły Kraków. Wszystko wskazuje na to, że właśnie tego dnia zostanie podpisana umowa, na mocy której piłkarska spółka „Białej Gwiazdy” zmieni właściciela i przejdzie w ręce zagranicznej, dużej firmy, której nazwa wciąż owiana jest mgłą tajemnicy.
 Andrzej Banaś

O tym, że sprawy przejęcia Wisły przez zagraniczną firmę nabrały tempa, w Krakowie głośno zrobiło się w weekend. Internet aż huczy od spekulacji, kto ma być tym nowym właścicielem. Pojawiają się również nazwy, w tym najczęściej powtarzana AON. W piłkarskim światku firma ta znana jest przede wszystkim z reklam na koszulkach tak znanego klubu jak Manchester United. Nie jest jednak prawdą, że to będzie nowy właściciel Wisły. W klubie oficjalnie potwierdzają jedynie, że negocjacje wciąż trwają, żadne nazwy natomiast nie padają. Nieoficjalnie jednak usłyszeliśmy, że AON „Białej Gwiazdy” nie przejmie, a chodzi o zupełnie inną firmę. Jaką? Tej tajemnicy przy ul. Reymonta strzegą, jak największej świętości. Wszystko przez to, że jeszcze zanim na dobre rozpoczęły się rozmowy, zagraniczny partner bardzo wyraźnie zastrzegł, że jeśli zostanie ujawniona w mediach jego nazwa, to natychmiast zerwie negocjacje. I jak na razie Wiśle rzeczywiście udaje zachować się dyskrecję, a w sprawę wtajemniczonych jest zaledwie kilka osób z klubu.

 NAC

Wisła Kraków za dawnych lat. Niezwykłe mecze, tłumy fanów, s...

Kto ma przejąć piłkarską spółkę na pewno wiedzą członkowie zarządu Towarzystwa Sportowego Wisła. Bo to oni w niedzielę późnym wieczorem podjęli ostateczną decyzję, żeby sfinalizować całą operację. Wbrew pozorom jednomyślności od razu nie było. Pojawiały się wątpliwości u niektórych członków zarządu, ale pozostali zdołali ich ostatecznie przekonać, że w dramatycznej sytuacji Wisły jest to dla klubu dobre rozwiązanie.

Jeśli umowa zostanie rzeczywiście podpisana we wtorek (choć niektóre media podawały błędnie, że miało się to stać już w poniedziałek wieczorem), to jedną z pierwszych spraw, jaką ma załatwić nowy właściciel, będzie spłata zobowiązań wobec piłkarzy i innych podmiotów, którym klub zalega pieniądze. W grę ma wchodzić 12 mln złotych. Dzięki temu Wisła wypełni wszystkie zobowiązania licencyjne. Nowy właściciel miał też zagwarantować, że przeznaczy na klub wystarczające środki, które zapewnią bezproblemowe przyznanie licencji na kolejny sezon.

Zawodnicy o tych wszystkich negocjacjach już wiedzą. Zostali w poniedziałek poinformowani, że sprawa przejęcia klubu przez nowego właściciela jest na ostatniej prostej. Dlatego podjęli wspólnie decyzję, że nie będą składać wezwań do zapłaty zaległych od lipca pensji, tylko spokojnie poczekają na rozwój wypadków. Oni taką decyzję podjęli już drugi raz, bowiem w pierwotnej wersji wezwania do zapłaty mieli już składać po meczu z Jagiellonią Białystok, w poprzedni wtorek. Wtedy jednak Wisłę chcieli jeszcze przejąć krakowscy biznesmeni i to jeden z nich przekonał piłkarzy, żeby nie wykonywali nerwowych ruchów. Gdy jednak temat przejęcia „Białej Gwiazdy” przez Wojciecha Kwietnia, Wiesława Włodarskiego oraz firmy Antrans i Dasta Invest upadł, w drużynie pojawił się niepokój. Po kolejnych informacjach, tym razem o zagranicznej firmie, chętnej do przejęcia klubu, zawodnicy znów postanowili poczekać na rozwój wypadków.

– Wytrzymaliśmy tyle, to wytrzymamy jeszcze parę dni. Skoro wszystko ma pójść w dobrym kierunku, to warto poczekać – usłyszeliśmy od jednego z piłkarzy Wisły.

Na koniec dodajmy, że „Białą Gwiazdę” opuści Zdenek Ondrasek. Informowaliśmy już o zainteresowaniu Czechem klubu z amerykańskiej MLS, FC Dallas. Teraz wiadomo już, że Ondrasek podpisał z tym klubem kontrakt.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

Sportowy24.pl w Małopolsce

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Wideo

polecane: Flesz: Więzienie za przekręcanie liczników

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

18.12.2018, 21:49

Ładnie tak pisać o starej?

18.12.2018, 21:47

Nie udzielaj się już na necie, póki nie nauczysz się pisać po polsku.

18.12.2018, 21:44

Zakała twój stary ma na drugie, a twoja stara obciągara.

18.12.2018, 21:35

Zawsze nad wami, czarnymi staniatkami...

18.12.2018, 20:56

The Royal Group :)

18.12.2018, 20:10

Widziani byli już Ci do człowieka. Cinek git majciarz po hucie się panoszyl ale skończy jako menel bankowo .

18.12.2018, 19:57

Wcale strategia maksymalizacji zysków i maksymalizacji wyników sportowych nie muszą być tożsame, często wręcz bywają sprzeczne w wielu elementach. Dalej, poza aspektem sportowym, Wisła to spora spółka, która może być wykorzystywana w różnych celach i tutaj też może wystąpić poważny konflikt interesów. Na ten moment niewiele wiemy, ale patrząc na sposób funkcjonowania różnych korporacji, pojawia się wiele pytań jak to może wyglądać, a w wyobrażenie firmy jako wujka szejka bym absolutnie nie wierzył...

18.12.2018, 19:20

Nie rozumiem o co chodzi. Przepadło kilkadziesiąt baniek i pies z kulawą nogą nie interesuje się sprawą? Żadne CBA, CBŚ? Zupełnie nic? Jakaś wieśniaczka córka magazyniera wraz z bandą osiedlowych gangusów może ot tak zgarnąć kasę i nic się nie dzieje? A co z miastem będącym jednym z wierzycieli? Majchrowski tak bardzo boi się, że mu misiek uchlasta rękę maczetą, że nawet nie pisknie? Gdzie my żyjemy? Kolumbia lata 80?

18.12.2018, 17:24

Ale jakie negocjacje trwają? Skoro place dużą kasę to niema możliwości o jakichkolwiek negocjacjach ma być tak jak chce! A może zarząd sam nie chce aby ktoś przejął klub.

18.12.2018, 16:50

SZACUN dla Ondraszka. Chociaz wiedzial ze odchodzi to w ostatnim meczu gral na maxa zeby zapewnic Wisle zwyciestwo chociaz mogl juz odpuscic.

18.12.2018, 16:33

Trochę racji masz kolego, ale jak można zarobć na piłce ? rozwijając dobrych piłkaży i sprzedając tak i np. grze w lidze europy i lidze mistrzów jest największa kasa więc suma sumarum jak ma Wisła kasę zarobić dla inwestora w lidze mistrzów to dlaczego się nie cieszyć ? o to chodzi chyba nie ? Cupiał też był inwestorem i też tak miało być...

18.12.2018, 16:27

Więcej ciekawskich niż kibiców, jednak się posrańce boją Wielkiej WISŁY :D

18.12.2018, 16:25

Ty to na drugie masz Fiasko !!!

18.12.2018, 16:00

Fiasko rozmów, wiadomość z 15:35

18.12.2018, 15:24

Czy to dziś ten przełom? Nieeeeezła beka :)

18.12.2018, 14:47

Cieszymy się, ze postanowiłeś się podzielić swoją wiedzą właśnie tu - na portalu w komentarzu. Dziękuję w imieniu futbolowej społeczności.

18.12.2018, 14:19

Jeszcze tylko Lech z dobrą ekipą i samo dno a elyta ćpa cygara.

18.12.2018, 13:52

Podobno to wszystko blef, nie pojechali do szwajcarii, przeciągają!!!!!!!!! Oszuści!!!!

18.12.2018, 13:45

Ładne te stare zdjecia:) szkoda tylko ze nie ma jeszcze z filmu dokumemtalnego BBC jak kibice zwisły hajlowali hitlerowi w czasie okupacji na meczach albo zdjecia Jerzego Gruby prezesa gtsu chwile po tym jak wydał rozkaz do strzelania do gornikow kopalni Wujek:)

18.12.2018, 13:44

O ile w przypadku rodzimych firm, można było przypuszczać, że wejście w Wisłę, będzie motywowane w dużym stopniu sympatią do klubu i przyjmie raczej formę sponsoringu, o tyle w przypadku firmy zupełnie z zewnątrz, ciężko mówić o jakiejkolwiek miłości do Wisły - będzie się liczył wyłącznie wynik finansowy, a klub będzie postrzegany jako inwestycja. Kto by to nie był i ile pieniędzy by nie miał, pewne jest, że będzie chciał wyciągnąć więcej, niż zainwestuje. Jeśli plotki się potwierdzą, pożar pod tytułem 4 liga zostanie ugaszony. Dopiero później okaże się za jaką cenę... W obecnej sytuacji pozycja negocjacyjna Wisły jest żadna, także i podpisane umowy mogą być niewiele lepsze, niż te dotychczasowe na lini Wisła - narkosharks sp zoo.

18.12.2018, 13:06

Mów mi jeszcze osrańcu ! No czekam na was parchy wylewajcie swoją frustrację ! Zawsze nad wAMI !

18.12.2018, 12:34

Nie wiesz kto jest właścicielem. Ta firma zapewne wie dokładnie co się dzieje w Wiśle i jeśli się zdecyduje to może mieć poważne plany do klubu. Poważne plany wiążą się z poważnymi pieniędzmi którym nie może zaszkodzić zabawa w gangsterów. Dla kibolstwa może być to najgorsza z możliwych decyzji, dla klubu jedna z najlepszych

18.12.2018, 12:34

Nie wiesz kto jest właścicielem. Ta firma zapewne wie dokładnie co się dzieje w Wiśle i jeśli się zdecyduje to może mieć poważne plany do klubu. Poważne plany wiążą się z poważnymi pieniędzmi którym nie może zaszkodzić zabawa w gangsterów. Dla kibolstwa może być to najgorsza z możliwych decyzji, dla klubu jedna z najlepszych

18.12.2018, 12:15

Nie wiesz kto będzie nowym właścicielem. I wcale nie oznacza to że gts przeżyje. CZES portkami żebyś nie dostał racą w psi pysk na derbach.

18.12.2018, 12:12

Nowym Sponsorem ,który kupi Wisłe Kraków jest Firma CITGROUP mieszcząca się w Warszawie przy ul.Foksal 18 .Aktualnie w likwidacji