Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz ze Zniczem Pruszków

Bartosz Karcz
Wisła Kraków wysoko, bo aż 6:2 wygrała ze Zniczem Pruszków. Jej piłkarze zasłużyli zatem na dość wysokie oceny, choć nie wszyscy, bo ten mecz wcale nie był tak oczywisty jak mógłby wskazywać na to wynik. Dlatego nasze noty będą zróżnicowane.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    6Dobry występ bramkarza Wisły. Zaliczył jedno złe wybicie w pierwszej połowie, gdy trafił w przeciwnika, ale później bronił już bardzo dobrze,
ALVARO RATON 6
Dobry występ bramkarza Wisły. Zaliczył jedno złe wybicie w pierwszej połowie, gdy trafił w przeciwnika, ale później bronił już bardzo dobrze, pewnie, a miał ku temu sporo okazji, bo Znicz nie bał się atakować. Przy golach bez szans. Naprawdę, czas zacząć oceniać Ratona po prostu w uczciwy sposób. Tak, jak każdego innego piłkarza.

wislakrakow.com
BARTOSZ JAROCH    5Tym razem dobry, solidny mecz. Włączał się w akcje ofensywne zespołu. To po jego wybiciu, podaniu do Angela Rodado rozpoczęła się akcja
BARTOSZ JAROCH 5
Tym razem dobry, solidny mecz. Włączał się w akcje ofensywne zespołu. To po jego wybiciu, podaniu do Angela Rodado rozpoczęła się akcja na 1:1. Nieźle współpracował z Angelem Baeną.

ALAN URYGA    6Kapitan Wisły rozegrał dobre spotkanie, choć tym razem momentami krakowianie byli poddawani naprawdę dużej presji.
ALAN URYGA 6

JOSEPH COLLEY    4Popełnił błąd techniczny przy pierwszej bramce dla Znicza, gdy tak przyjął piłkę, że praktycznie wystawił ją rywalowi, a po chwili Shuma
JOSEPH COLLEY 4
Popełnił błąd techniczny przy pierwszej bramce dla Znicza, gdy tak przyjął piłkę, że praktycznie wystawił ją rywalowi, a po chwili Shuma Nagamatsu huknął nie do obrony. Jeśli dobrze przyglądnąć się również drugiemu golowi dla gości, to Colley też mógł się zachować lepiej. Zabrakło bardziej zdecydowanego doskoku do Japończyka, który miał zbyt dużo swobody do oddania strzału.

JAKUB KRZYŻANOWSKI        5Zaprezentował to, co o nim już wiemy, czyli, że na razie lepiej radzi sobie w ofensywie. Gry w obronie jeszcze musi się uczyć. Również
JAKUB KRZYŻANOWSKI 5
Zaprezentował to, co o nim już wiemy, czyli, że na razie lepiej radzi sobie w ofensywie. Gry w obronie jeszcze musi się uczyć. Również taktycznych niuansów, bo przy pierwszym golu dla Znicza stał zbyt szeroko. Gdyby był bliżej Nagamatsu, może udałoby się mu naprawić błąd Colleya. Ale niech gra, bo każdy mecz dla niego to cenna nauka, a talent ma ogromny.

IGOR SAPAŁA    6Zagrał w wyjściowym składzie po dłuższej przerwie i tym razem był to więcej niż solidny występ.
IGOR SAPAŁA 6

MARC CARBO    6W przypadku Hiszpana dobra dyspozycja nie dziwi. On po prostu trzyma wysoki poziom od dłuższego czasu.
MARC CARBO 6

ANGEL BAENA        7Bardzo aktywny, bardzo konkretny w tym, co robił. W pierwszej połowie zaliczył asystę przy drugim golu Rodado. W drugiej strzelił już gola.
ANGEL BAENA 7
Bardzo aktywny, bardzo konkretny w tym, co robił. W pierwszej połowie zaliczył asystę przy drugim golu Rodado. W drugiej strzelił już gola. Pierwszego w lidze dla Wisły.

DAWID OLEJARKA    6Pierwszy raz w wyjściowym składzie i miał takie momenty, gdy pokazał, że powinien dostawać więcej takich szans. Miał też swój mały udział
DAWID OLEJARKA 6
Pierwszy raz w wyjściowym składzie i miał takie momenty, gdy pokazał, że powinien dostawać więcej takich szans. Miał też swój mały udział przy akcji bramkowej na 3:1.

ROMAN GOKU    8Świetny występ Hiszpana, znaczony liczbami, liczbami i jeszcze raz liczbami. Strzelił dwa gole, a miał udział przy jeszcze trzech innych
ROMAN GOKU 8
Świetny występ Hiszpana, znaczony liczbami, liczbami i jeszcze raz liczbami. Strzelił dwa gole, a miał udział przy jeszcze trzech innych bramkach, notując jedną asystę i dwa przedostatnie podania.

ANGEL RODADO    8Dwie bramki plus asysta i generalnie bardzo dobra gra. Tymi golami wysforował się na pierwsze miejsce w tabeli strzelców I ligi. Ma ich
ANGEL RODADO 8
Dwie bramki plus asysta i generalnie bardzo dobra gra. Tymi golami wysforował się na pierwsze miejsce w tabeli strzelców I ligi. Ma ich w tym sezonie osiem w jedenastu meczach.

DAWID SZOT    4No nie zaliczył udanego wejścia na boisko. To po jego błędzie, prostej stracie Znicz przeprowadził atak, zakończony drugim golem.
DAWID SZOT 4

KACPER DUDA        5Tym razem usiadł na ławce, a gdy już się pojawił na boisku, zaliczył poprawny występ.
KACPER DUDA 5

JESUS ALFARO        7Wszedł tym razem z ławki, zaliczył asystę, czyli wykonał swoją pracę.
JESUS ALFARO 7
Wszedł tym razem z ławki, zaliczył asystę, czyli wykonał swoją pracę.

BARTOSZ TALAR    5Zaliczył pierwsze w tym sezonie minuty na boisku w I lidze.
BARTOSZ TALAR 5
Zaliczył pierwsze w tym sezonie minuty na boisku w I lidze.

MIKI VILLAR    8Widać, że zdenerwował go fakt, iż usiadł na ławce rezerwowych. Odpowiedział w najlepszy możliwy sposób, bo gdy już z tej ławki się podniósł,
MIKI VILLAR 8
Widać, że zdenerwował go fakt, iż usiadł na ławce rezerwowych. Odpowiedział w najlepszy możliwy sposób, bo gdy już z tej ławki się podniósł, to zdążył strzelić gola i zaliczyć odbiór, a następnie asystę przy drugim golu Romana Goku. wislakrakow.com