Wisła Kraków. Peter Hyballa znów mocno rozczarowany

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Wisła Kraków jest w dolnej części tabeli, a Śląsk Wrocław blisko czołówki. Po remisie 1:1 na wyjeździe krakowianie niby powinni być zadowoleni, ale mecz miła taki przebieg, że można mówić tylko o wielkim rozczarowaniu. Ten remis to bowiem dla „Białej Gwiazdy” tak naprawdę strata dwóch punktów. Kolejna w tym sezonie. Trudno się zatem dziwić, że po końcowym gwizdku zadowolony nie był trener Wisły Peter Hyballa.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

- Znów byliśmy lepsi, znów prowadziliśmy grę – powiedział niemiecki trener Wisły. - Mieliśmy więcej podań, strzałów. Szybko też wyrównaliśmy, a do tego w drugiej połowie mieliśmy wyraźną przewagę, dlatego jestem rozczarowany, że nie wygraliśmy. Wracamy z jednym punktem, ale nasza skuteczność nie była najlepsza, więc jestem rozczarowany, że nie wygraliśmy.

My zapytaliśmy trenera Hyballę, dlaczego na ławce rezerwowych siedział Kamil Broda, a nie Michał Buchalik. Szkoleniowiec odpowiedział w swoim stylu, czyli wprost: - Broda jest w tym momencie lepszym bramkarzem niż Buchalik i dlatego go zabrałem.

Wisła sporo czasu w tym meczu grała w przewadze, a jednak nie potrafiła tego udokumentować. - Dopingowałem zespół, żeby utrzymywał tempo, ale faktycznie kilka minut po czerwonej kartce to było nasze rozluźnienie. Jako trener starałem się motywować zespół, aby atakował, ale nie byliśmy w tym efektywni - przyznał Hyballa.

Bronił natomiast Felicio Brown Forbesa, który nie wykorzystał rzutu karnego. Zapytany, czy zmieni wykonawcę jedenastek, odpowiedział: - Nie mam pojęcia. To pierwszy rzut karny, który Forbes przestrzelił. Zastanowię się nad tym w tym tygodniu.