Wisła Kraków pewnie wygrywa pierwszy zimowy sparing

Bartosz Karcz
Od wygranej 3:0 z Tatranem Liptovsky Mikulas rozpoczęli piłkarze Wisły Kraków serię sparingów przed startem sezonu. Mecz rozegrano w ośrodku treningowym „Białej Gwiazdy” w Myślenicach, a trener Adrian Gula dał pograć szerszemu gronu piłkarzy.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Od początku meczu Wisła miała przewagę. Jej efektem był gol w 13 min, gdy bardzo dobre dośrodkowanie Jana Klimenta na gola strzałem z woleja zamienił Dor Hugi.

Izraelczyk był wyróżniającym się graczem i to on niewiele później idealnie podawał do Piotra Starzyńskiego. Młody pomocnik Wisły nie zdołał jednak pokonać w tej sytuacji bramkarza Tatrana. Krakowianie prowadzili jednak do przerwy 2:0, bo w 39 min Nikola Kuveljić wykorzystał błąd obrony gospodarzy, przejął piłkę i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza.

Po przerwie poza Kuveljiciem zobaczyliśmy na boisku całkiem nowy skład, w tym trochę młodzieży. Mecz nieco się wyrównał, ale więcej sytuacji na gole wciąż miała Wisła. Wykorzystała jedną, gdy w końcówce spotkania celnym strzałem popisał się Michal Skvarka, pieczętując w ten sposób pierwsze sparingowe zwycięstwo w nowym roku.

Dodajmy, że w Wiśle zagrało dwóch nowych piłkarzy - Sebastian Ring oraz Zdenek Ondrasek. Poczynania nowych kolegów z boku oglądał natomiast Hiszpan Luis Fernandez Teijeiro, który treningi z drużyną rozpocznie w czwartek.

Kolejne gry kontrolne Wisła rozegra już na zgrupowaniu w Turcji, na które wyjeżdża w piątek. Pierwszym rywalem będzie FC Zurich. Szwajcarzy zajęli miejsce Honvedu Budapeszt, który z powodu epidemii koronawirusa w klubie odwołał wyjazd do Turcji.

Wisła Kraków - Tatran Liptovsky Mikulas 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Hugi 13, 2:0 Kuveljić 39, 3:0 Skvarka 84.
Wisła: Biegański – Szot, Szota, Sadlok, Ring – Starzyński, Kuveljić, Plewka, Savić, Hugi – Kliment. Druga połowa: Rosa – Gruszkowski, Frydrych, Koncewicz-Żyłka, Hanousek – Kuveljić (65 Sobol), Gądek, Skvarka, Młyński – Brown-Forbes, Ondrasek.
Tatran: Luksch - A. Krcik, D. Krcik, Bielak, Flak - Laura, Vaclavik, Gerat, Stas, Kacerik - Andrić.
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków). Żółta kartka: Plewka.