Wisła Kraków przegrała sparing z Puszczą Niepołomice [ZDJĘCIA]

Bartosz Karcz
Piłkarze Wisły Kraków rozegrali ostatni sparing przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji. Rywalem „Białej Gwiazdy” była I-ligowa Puszcza Niepołomice, która pokonała krakowian 3:2.

W pierwszej połowie trener Wisły Maciej Stolarczyk wystawił mocniejszy skład. Krakowanie mieli przewagę, ale nie wykorzystywali sytuacji. Tak, jak Jakub Błaszczykowski, który w 16 min strzelał z ostrego kąta nad bramką, czy Łukasz Burliga, który również nie trafił w cel po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Puszcza wykorzystała pierwszą stuprocentową okazję, gdy w 29 min Bartosz Widejko strzałem z bliska pod poprzeczkę nie dał szans Mateuszowi Lisowi.

„Biała Gwiazda” skutecznie odpowiedziała osiem minut później, gdy po wzorcowej wymianie podań między Krzysztofem Drzazgą i Marko Kolarem ten ostatni w sytuacji sam na sam pokonał Miłosza Mleczkę.

W drugiej połowie na boisko wyszły inne składy niż przed przerwą. W 52 min prowadzenie dla Wisły uzyskał Aleksander Buksa, który na raty pokonał bramkarza Puszczy.

Puszcza wyrównała po precyzyjnym strzale głową Huberta Tomalskiego. Ten sam zawodnik ustalił też wynik spotkania precyzyjnym uderzeniem z około dziesięciu metrów w okienko bramki Michła Buchalika.

Wisła Kraków – Puszcza Niepołomice 2:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Widejko 29, 1:1 Kolar 37, 2:1 Buksa 52, 2:2 Tomalski 67, 2:3 Tomalski 87.
Wisła: Lis – Palcić, Wasilewski, Burliga, Pietrzak – Klemenz, Szot – Błaszczykowski, Kolar, Wojtkowski – Drzazga. II połowa: Buchalik – Korczyk, Hoyo-Kowalski, Laskoś, Świątko – Morys, Plewka, Guedes, Kasia, Śliwa – Buksa.
Puszcza: Mleczko – Furtak, Stępień, Stawarczyk, Mikołajczyk – Szczepaniak, Sajdak, Stefanik, Widejko – Dolny, Orłowski. II połowa: Przybysz – Zagórski, Zając, Bartków, Kura – testowany, Kotwica, Żytek, Żurek, Napołow – Tomalski.
Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

Materiał oryginalny: Wisła Kraków przegrała sparing z Puszczą Niepołomice [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska