Bartosz Karcz
Wisła Kraków pokonała Resovię 4:1, więc trener „Białej Gwiazdy” Radosław Sobolewski miał duże powody do zadowolenia po końcowym gwizdku. Również opiekun gości Mirosław Hajdo przyznał, że wygrana gospodarzy była w pełni zasłużona.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Mirosław Hajdo powiedział: - Gratuluję Wiśle zasłużonego zwycięstwa i myślę, że ono nie podlegało dyskusji, choć był taki moment, kiedy zdobyliśmy kontaktową bramkę, a później mieliśmy dobrą sytuację, gdy Kornel nie trafił czysto w piłkę. Myślę, że Wisła miała lepsze sytuacje, po których nie zdobyła bramki, natomiast zdobyła je w takich sytuacjach, gdy wcale nie musiała. Ale tak jak powiedziałem, zasłużone jak najbardziej zwycięstwo Wisły i tyle w zasadzie mam do powiedzenia.

Z kolei Radosław Sobolewski powiedział: - Myślę, że rozegraliśmy naprawdę bardzo dobre spotkanie. Odnieśliśmy zasłużone, wysokie zwycięstwo. Chciałbym pogratulować chłopakom tego nastawienia mentalnego, tego charakteru, ale również spraw czysto piłkarskich, czyli realizacji założeń czysto techniczno-taktycznych. Było w tym meczu dużo takich elementów widać, mimo że przeciwnik skorygował swoje pewne zachowania w porównaniu do poprzednich meczów, to i tak udawało nam się znajdować przestrzenie, które chcieliśmy przed meczem uwalniać i to przyniosło efekt w postaci tego okazałego zwycięstwa. Stworzyliśmy jeszcze naprawdę sporo sytuacji stuprocentowych. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy więcej, ale przy wyniku 4:1 nie ma co się doszukiwać pewnych rzeczy, więc pełne ukłony dla zespołu. Fajnie, że zrobił ten kolejny krok, a kolejne przed nami.

Wisła miała ten mecz prawie cały czas pod kontrolą, ale w 81 min straciła gola na 2:1 i zrobiło się przez moment nerwowo. Można mówić o czterech takich minutach, bo właśnie cztery minuty później Szymon Sobczak podwyższył na 3:1 i praktycznie zamknął sprawę. Sobolewski mówi o tym krótkim czasie: - Rozmawiamy o całym meczu z doliczonym czasem, a ja bym nawet nie powiedział, że to były cztery minuty, a dwie, może dwie i pół, gdy zespół przeciwny też próbuje coś zrobić. Ja jednak będę się skupiał na tym, co było pozytywne, a tak naprawdę cały mecz mogę ocenić jedynie pozytywnie. Tak jak teraz wypominane są cztery minuty, tak wypominane było trzydzieści minut ze Zniczem mimo 6:2, więc ja z zespołem, razem z chłopakami w szatni szukamy pozytywów i chcemy się rozwijać. Iść do przodu. I fajnie, że znów nam się udało ten krok do przodu zrobić. Ugruntowaliśmy swoją pozycję w górnej części tabeli, natomiast kolejne mecze przed nami i taką dyspozycję jak w tym spotkaniu, chciałbym widzieć w każdym meczu.

Drobną sprawą był dobór butów przez niektórych wiślaków, którzy wyraźnie się ślizgali na zroszonej nawierzchni. Sobolewski zapytany o to mówi krótko: - Myślę, że dobór butów to jest indywidualna sprawa każdego zawodnika i każdy bierze za to indywidualnie odpowiedzialność.

Na koniec konferencji prasowej trener Wisły został zapytany Vullneta Bashę i przyczynę tego, że zabrakło tego zawodnika nawet w kadrze meczowej: - Vullneta nie było z tego względu, że był Marc Carbo, był Sapała, Talar. Tutaj rywalizacja na pozycji „sześć”, „osiem” jest na dużym poziomie. Przypominamy też, że Vullnet przetrenował kilka treningów. Był kilka treningów z zespołem, wracał po kontuzji, więc tutaj to też był powód jego absencji.