Śląsk Wrocław

0

0 1 połowa

• Dziękuje za uwagę i życzę udanego wieczoru!

• Wisła po raz pierwszy z kompletem punktów w 2019 roku, natomiast Śląsk po raz pierwszy te punkty traci. Napór gości w ostatnich minutach meczu, ale dobra organizacja linii defensywnej Wisły dobrze bronił dostępu do bramki strzeżonej przez Lisa.

• Koniec spotkania!

• Burliga ukarany żółtą kartką.

• Doliczone 4 minuty!

• Chaos w polu karnym Wisły, każde uderzenie zablokowane przez obrońców, ostatecznie strzał Chrapka wyszedł za linie końcową i Lis zacznie od bramki.

• Indywidualnie Plewka, ale jego strzał z łatwością obronił Słowik.

• Żółtą kartkę ogląda Ahmadzadeh.

• Ależ sytuacja Śląska ! Musonda otrzymał piłkę na 5 metr i posłał piłkę w kosmos.

• Dobry strzał Musondy, ale Lis był dobrze ustawiony i złapał piłkę.

• Zmiana w zespole Wisły, boisko opuszcza strzelec bramki Jakub Błaszczykowski, a zastępuje go Łukasz Burliga.

• W Krakowie prawdziwe święto, pomimo dnia pracy i niskiej temperatury, na stadionie znajduje się ponad 20 tyś. ludzi !

• Ostatnia zmiana w ekipie Śląska, boisko opuszcza Picha, a zastępuje go Ahmadzadeh.

• Celny strzał Plewki, ale bez problemu łapie piłkę Słowik.

• Druga zmiana w zespole gospodarzy, boisko opuszcza Peszko, a zastępuje go Klemenz.

• Dośrodkowanie Mączyńskiego, ale prosto w ręce Lisa.

• Szybka kontra Wisły, piłka na skrzydło do Peszki, który fatalnie próbował zagrywać do Plewki i akcja spaliła na panewce.

• Druga zmiana w ekipie przyjezdnych, Chrapek za Łabojko.

• Pierwsza sytuacja Robaka, ale skiksował były zawodnik Lecha Poznań.

• Zmiana w zespole Śląska, na boisku melduje się Robak, który zastępuje Piecha.

• Dośrodkowanie Picha z lewej strony, ale piłka minęła linie końcową. Od bramki zacznie Lis.

• Kontra gości, piłka wędruje do Picha, który popisał się mocnym uderzeniem, ale niecelnym.

• Groźny faul Picha i Wisła otrzymuje rzut wolny.

• Broź ukarany żółtym kartonikiem.

• Zmiana w ekipie gospodarzy, Wojtkowski zastępuje Kolara.

• Sędzia daje znak do rozpoczęcia drugiej części spotkania.

• Koniec pierwszej połowy. Kuba wrócił do domu i trafił! To była tak naprawdę jedyna sytuacja Wisły w tej połowie. Dwie okazje stworzył też Śląsk, ale świetnie bronił bramkarz. Wracamy za kwadrans.

• Aż 4 minuty dołożył sędzia do pierwszej odsłony.

• Niebezpiecznie Mączyński z rogu i wybija z trudem Marcin Wasilewski.

• Szybki jest Mateusz Cholewiak. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane i będzie korner.

• GOOOOOOOL!!! KUBA TRAFIŁ Z JEDENASTKI!!!! CO ZA POWRÓT DO DOMU

• A nawet więcej! Pich kopnął Drzazgę w polu karnym i to będzie jedenastka po interwencji VAR!

• Ewidentnie faulowany przed polem karnym szybki Drzazga, ale jakimś cudem gwizdek sędziego milczy.

• Żółta kartka dla Peszki. Bardzo groźny wślizg.

• Drzazga wypuszczony na pełnym biegu w szesnastkę, ostre dośrodkowanie wybija Jakub Słowik, ale nikt nie czeka na dobitkę.

• Bardzo ostro Mączyński i zasłużona żółta karka.

• Świetnie poradził sobie Sławomir Peszko na skrzydle, ale za mocno wrzucał na dalszy słupek w kierunku Marko Kolara.

• Coś w tym jest ;)

• Żółta kartka dla Vullneta Bashy.

• Błaszczykowski wygrał pojedynek główkowy na prawym skrzydle, ale zgrywał do... nikogo. Piłka w rękach bramkarza Śląska.

• Długo rozgrywają piłkę wiślacy, ale nie mogą niczym zaskoczyć defensywy Śląska. Zbyt mało ruchu.

• Siadło nam trochę tempo tego spotkania.

• Śląsk zdecydowanie groźniejszy w pierwszym kwadransie. Wiślacy sprawiają wrażenie, jakby kompletnie nie czuli piłki.

• Ależ groźnie! Z wolnego kropnął Krzysztof Mączyński i fantastycznie wyciągnął to Lis!

• Błaszczykowski odpychał w powietrzu Łukasza Brozia. Odgwizdany faul.

• Kapitalna interwencja Mateusza Lisa! Trafiony piłką w głowę Patryk Plewka prawie zaskoczył własnego bramkarza po krótko rozegranym rogu.

• Tuż przed polem karnem podanie dostał Lubambo Musonda. Szybko przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę, ale strzelił nad poprzeczką.

• Po koźle z dystansu uderzał Vullnet Basha, ale baaaardzo wysoko nad bramką.

• Ładnie odzyskał piłkę Krzysztof Drzazga, wypuścił w pole karne Jakuba Błaszczykowskiego, ale próba dośrodkowania została zablokowana.

• Gospodarze starają się ułożyć sobie grę. Od pierwszych sekund piłka głównie w ich posiadaniu.

• Od środka rozpoczęli piłkarze Wisły.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą z tunelu na murawę. Za moment przywitanie, losowanie stron i zaczynamy.

• Tymczasem kibice wybierający się na mecz mierzą się z potężnymi korkami w Krakowie. Oby większości udało się dotrzeć na czas...

• Śląsk Wrocław przed tygodniem wygrał z Zagłębiem Sosnowiec 2:0, ale sytuacji miał tyle, że powinien strzelić co najmniej dwa razy tyle bramek. Szczególnie dobrze zaprezentował się nowy nabytek wrocławian Lubambo Musonda. Dobrą wiadomością dla kibiców Śląska jest powrót do zdrowia Marcina Robaka. Do składu wraca także Łukasz Broź, który ostatnio pauzował za nadmiar kartek.

• W poprzedniej kolejce można było odnieść wrażenie, że zawirowania związane z Wisłą Kraków zdecydowanie negatywnie wpłynęły na formę drużyny. Biała Gwiazda gładko przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0:2 i tylko fragmentami udawało jej się przeciwstawić zespołowi, który nie prezentuje najwyższej formy.

• Witamy! Na zakończenie 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Kraków zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław. To długo wyczekiwany mecz Białej Gwiazdy przed własną publicznością. Zapraszamy na relację na żywo.