Wisła Kraków w sparingu ograła Raków Częstochowa

Bartosz Karcz
Wisła Kraków rozegrała w Myślenicach kolejny sparing w okresie przygotowawczym. Tym razem rywalem „Białej Gwiazdy” był I-ligowy Raków Częstochowa. Krakowianie wygrali 3:1.

W pierwszej połowie gra początkowo była wyrównana, toczyła się najczęściej w środku pola. Goście wysoko atakowali wiślaków, utrudniając im stwarzanie sytuacji podbramkowych. Krakowianie w takiej sytuacji próbowali głównie strzałów z dystansu, ale te próby były nieudane.

Raków dobrą sytuację miał w 19 min, kiedy z pola karnego Mateusza Lisa próbował zaskoczyć Miłosz Szczepański, ale bramkarz Wisły był na posterunku.

W końcu mocniej zaatakowała „Biała Gwiazda”. W 33 min Patryk Małecki idealnie dośrodkował na głowę Zdenka Ondraska, a ten uzyskał prowadzenie dla Wisły. Dosłownie chwilę później znów „Mały” podał do Ondraska, a ten z bliska strzelił drugiego gola dla krakowian.

Raków kontaktową bramkę zdobył w 43 min, gdy z bliska do siatki trafił Maciej Domański.

W drugiej połowie w składzie Wisły został tylko testowany Ivan Kontek. Pozostali zawodnicy zagrali po 45 minut. Krakowianie zdobyli jeszcze jedną bramkę, gdy po indywidualnej akcji Martina Kostala z bliska piłkę do siatki posłał Dawid Kort.

Wisła testowała w meczu z Rakowem wspomnianego Kontka oraz Łukasza Kędziorę z Hutnika Kraków. Kolejną szansę otrzymał również Patryk Serafin, który jest zawodnikiem Wisły, ale ostatnio występował w Garbarni.

Tuż po zakończeniu meczu piłkarz powiedział: – Cieszę się, że mogłem przez ostatnie dni potrenować z Wisłą. Różnica jest widoczna, szczególnie jeśli chodzi o taktykę. Nie wiem natomiast, jaka będzie moja najbliższa przyszłość. Czekam na informację.

Serafin otrzymał ją chwilę później, gdy został poproszony przez trenera Macieja Stolarczyka na krótką rozmowę. Usłyszał, że na razie w Wiśle nie zostanie. Najbardziej prawdopodobne jest, że wróci do Garbarni i będzie grał w I lidze.

W sobotę Wisła rozegra kolejny sparing. Tym razem rywalem „Białej Gwiazdy” będzie czeska Karwina.

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 3:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Ondrasek 33, 2;0 Ondrasek 34, 2:1 Domański 43, 3:1 Kort 80.
Wisła: Lis (46 Buchalik) – Bartkowski (46 Bartosz), Wasilewski (46 Sadlok), Kontek, Pietrzak (46 Grabowski) – Boguski (46 Kostal), Plewka (46 Laskoś), Halilović (46 Kędziora), Serafin (46 Kort), Małecki (46 Śliwa) – Ondrasek (46 Wojtkowski).
Raków: Szumski (57 Kubik) – Kasperkiewicz (46 Kościelny), Góra (73 Mondek), Niewulis (81 Krzyżak) – Mondek (46 Duriska), Sapała (46 Figiel), Radwański (76 Szczepański), Domański (46 Żebrowski), Szczepański (46 Mesjasz), Malinowski (46 Formella) – Musiolik (46 Czerkas).
Sędziował: Paweł Kukla (Kraków).

Materiał oryginalny: Wisła Kraków w sparingu ograła Raków Częstochowa - Gazeta Krakowska