Wisła Kraków wciąż bez licencji na grę w ekstraklasie

  • Gazeta Krakowska

Bartosz Karcz

W Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli Wisły Kraków z Komisją Licencyjną Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na ten moment licencja „Białej Gwiazdy” na grę w ekstraklasie wciąż pozostaje zawieszona.

Po spotkaniu z przedstawicielami Wisły Kraków, z dziennikarzami spotkał się szef Komisji Licencyjnej Krzysztof Rozen. Poinformował on, jak obecnie wygląda sytuacja z licencją Wisły. Stwierdził on m.in., że krakowski klub odpowiedział jedynie na część pytań, jakie pod jego adresem skierowała Komisja Licencyjna.

Co ciekawe, Rozen najpierw stwierdził, że KL zdecydowała się uchylić decyzję o zawieszeniu licencji, jaka została podjęta 3 stycznia. Jeśli kibice Wisły w tym momencie odetchnęli z ulgą, to tylko na moment, bo po chwili szef KL dodał, że licencja została… ponownie zawieszona. Tym razem z powodu braku wiarygodnej prognozy finansowej na pozostałą część sezonu.

Co ważne, Rozen podkreślił również, że na ten moment Komisja Licencyjna nie jest w stanie stwierdzić, czy Towarzystwo Sportowe z całą pewnością jest właścicielem piłkarskiej spółki. – Bez tej pewności nie można nie można powoływać zarządu i rady nadzorczej – powiedział Rozen.

Dodał on również, że jeśli tylko Wisła przedstawi wiarygodne dokumenty dotyczące zarówno spraw właścicielskich, jak i finansowych, to licencja zostanie odwieszona.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Wiśle Kraków

Oglądaj mecze Ekstraklasy na żywo online w Player.pl >>>

Sportowy24.pl w Małopolsce

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

WIDEO: Śledztwo w sprawie Wisły Kraków. Policja i CBŚP w siedzibie klubu

Źródło: TVN24/x-news

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.01.2019, 12:05

Hej, niedawno skonczylam 18 lat :) Mysle ze niczego mi już jako kobiecie nie brakuje, nie mniej jednak chcialabym abyś to ocenil;) Jeśli znasz sie na kobietach to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą :) Napisz do mnie na www.seksualnie.eu - darmowy w 100% portal, mój nick hotmisia02

12.01.2019, 08:57

Prosimy ludzi z Ameryki o wpłacanie 25 dolarów!!!
Jutro moze poprośmy o dadki Cracovie!!!!!
Ja pierd.....ole!!!!!!!!

11.01.2019, 23:24

Obecny prezes był nawet w Szwajcarii aby tą umowę klepnąć taki zbawiciel klubu!

11.01.2019, 21:59

Odebrać licencję na stałe i Wisła wreszcie spadnie.

11.01.2019, 21:13

Skończcie ten kabaret i 4 liga

11.01.2019, 20:36

No to Misiek będzie z buta do Kawiny dymal

11.01.2019, 19:21

Rizjrbali zgody i klub cała rzeka brudem płynie

11.01.2019, 18:56

głowa do góry, nie wszystko stracone!Cała nadzieja w ryżym!PRZELEW BANKOWY ZBĘDNY! Po szmal zgłoście się do ryżego, tego, który zbudował nam zieloną wyspę za bilion zł długów!
On się tym zajmie. Nie takie sprawy rozwiązywał! Najlepiej poszło mu ze szmalem tych,którzy oszczędzali w OFE!Kilka minut i 150 mld poszło, nie wiadomo na co!
Przecież ostatnio otrzymał z Brukseli miliardy €uro, jeszcze wszystkiego nie rozdał swoim przydupasom! Wykupi Wisłę, Odrę też, a nawet Missisipi i Amazonkę jak zajdzie taka potrzeba,wszak wały przeciwpowodziowe już zbudował!

11.01.2019, 18:52

Dajcie ludzią odpoczać od tematu ,,rzeki"!!!
Info raz na 5 dni wystarczy!!!!!!!
Chyba ,ze RAMBO znajdzie gdzieś w buszu pana LY
I helikopterem przyleca na rynek!!!!
NIE MASZ KASY --- DO ,,A" KLASY!!!!!!
Hutnik ma miec stadion a tylko jedna wzmianka o tym!!!!

11.01.2019, 17:23

Nie chce sie wierzyc , ze radca prawny pani Saramata oddala za zlotowke akcje wartosci ok 15 mil euro. Przeciez mozna je bylo zdeponowac w sadzie do czasu otrzymania zaplaty.
Jesli Vanna zastawil te akcje w jakims banku np azjatyckim i wzial pod nie pozyczke , to za Jakis czas posiadacz tych akcji bedzie mogl zrobic z wisla co che.

Jak radca prawny moze zrobic taka piramidalna glupote - ofiarowac akcje warte 15 mil. euro za zlotowke ??? Nie rozumiem , czy ta pani mysli glowa czy moze inna kragla czescia ciala , ktora ma imponujacej wielkosci, jak wynika ze zdjec.

11.01.2019, 17:15

WISLA bedzie grala na lace Cupiala

11.01.2019, 17:04

Nic innego się nie dzieje tylko o wisle cały czas od połowy grudnia. Kochana Gazeto wystarczy tego. Jak raz na tydzień napiszecie jak wygląda sprawa to wystarczy naprawdę. Ludzie mają inne problemy i interesują się wieloma innymi rzeczami.

11.01.2019, 16:47

jesli niedoszli wlasciciele kierowali sie jakas logika to widze jedna:
za zlotowke kupili akcje o nominalnej wartosci emisyjnej 70 milionow.
pod te akcje chceli wziac kredyt , ale to nie jest mozliwe - porozumienie Bazylea 3 to wyklucza.
Vanna zapytal w banku , zostal spuszczony po brzytwie , zorinetowal sie , ze nic z tego nie bedzie wiec sie ukryl.
W tej sytuacji zakrawa to na wyludzenie akcji.
Najkrotsza droga to albo wlasciciel dofinansuje wisle , czyli sprzeda tereny , albo spolka zostanie postawiona w stan upadlosci. Z jakiego powodu inwestorzy mieliby pokryc 40 mil starych dlugow i prowadzic przedsiewziecie przynoszace roczne straty rzedu kilku milionow?

Jesli sie znajdzie ktos , kogo bedzie stac na wyrzucenie dziesiatek milionow w bloto to bedzie to " cud nad wisla"

Czarno to widze.

11.01.2019, 16:37

Wypad do b klasy jakaś szopka normalnie

11.01.2019, 16:36

Cała ta komedia to jest taa Polska w skali. I nagle przeradza się to w dramat. Dramat milionów.

11.01.2019, 16:35

Nie ma szans na wiarygodną prognozę finansową na pół roku wobec braku sponsora i długu co najmniej 40 mln (ujawnionego). Nie ma też opcji na przedstawienie rzetelnych sprawozdań finansowych - za ostatnie miesiące czego oczekuje KL. Mało tego ciągle nie jest pewne, kto jest PRAWNYM właścicielem klubu i gdzie są akcje spółki. PORA OGŁOSIĆ UPADŁOŚĆ i zacząć grać od sezonu 2019/2020 w IV lidze - bez tego bagażu długów, bandyterki i kompromitacji