Bartosz Karcz
Joanna Żmijewska/wisla.krakow.pl
Wisła Kraków zrobiła swoje w Bielsku-Białej. Po tym jak swoje mecze wygrały Ruch Chorzów i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, krakowianie po prostu musieli pokonać Podbeskidzie na jego terenie, by pozostać w walce o bezpośredni awans do ekstraklasy. I „Biała Gwiazda” to zrobiła, wygrywając 3:0. W dużej mierze jest to zasługa Angela Rodado, który dwa razy zabawił się z obroną Podbeskidzia. Wydarzeniem dnia był też powrót Jakuba Błaszczykowskiego do gry po wielu miesiącach przerwy. Pojawił się na boisku pod koniec meczu.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Nie było niespodzianek w składzie Wisły. Pod nieobecność Luisa Fernandeza nieco wyżej ustawiony został James Igbekeme. Krakowianie od pierwszych minut mieli przewagę. Dłużej utrzymywali się przy piłce, wrzucali ją w pole karne Podbeskidzia, szukali gola. Uważać jednak musieli, bo już w 8 minucie dostali poważne ostrzeżenie. W polu karnym odnalazł się wtedy Kamil Biliński, który strzałem pod poprzeczkę zdobył gola. Radość gospodarzy szybko została ostudzona, bo po interwencji VAR Jarosław Przybył anulował gola, jasno pokazał, że napastnik „Górali” przyjął piłkę ręką.

W 20 min Podbeskidzie miało kolejną bardzo dobrą okazję. Tym razem Biliński podawał, a z pola karnego strzelał Goku. W ostatniej chwili to jego uderzenie zostało zablokowane przez wiślaków.

Krakowianie w kolejnych minutach wciąż mieli piłkę, ale ich długie rozgrywanie akcji niewiele przynosiło pożytku, bo był największy problem mieli już pod bramką gospodarzy. Tutaj brakowało albo ostatniego podania, albo szybszej decyzji o strzale, albo precyzji. Wydawało się, że ta pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem ze wskazaniem na Podbeskidzie jeśli chodzi o takie naprawdę dogodne sytuacje. W doliczonym czasie Wisła miała jednak rzut rożny, a po nim w ogromnym zamieszaniu piłka spadła pod nogi Dawida Szota, który z bliska kopnął do siatki i wprawił w wielką radość całą trybunę kibiców Wisły akurat z tą bramką, gdzie padł gol.

Po przerwie zaatakowali gospodarze, ale to Wisła szybko strzeliła drugiego gola. Najpierw w 52 min Angel Rodado poprzepychał się w polu karnym, ale jego strzał obronił Matevei Igonen, ale po chwili sytuacja się powtórzyła. Do Rodado w pole karne podał Dawid Szot, Hiszpan jeszcze przestawił Mateusza Wypycha i mocnym strzałem podwyższył prowadzenie „Białej Gwiazdy”.

Gospodarze musieli rzucić się do jeszcze mocniejszych ataków, ale to z kolei otwierało drogę do kontr Wiśle. W 63 min taki właśnie szybki kontratak wiślacy wyprowadzili. Angel Rodado zagrał do Mikiego Villara. Ten obiegł bramkarza i strzelił do wydawało się pustej bramki. W ostatniej chwili jednak piłkę na wślizgu wybił Ezequiel Bonifacio.

W 70 min kolejny szybki atak przyniósł Wiśle już trzeciego gola. Tym razem zabawił się Angel Rodado, który praktycznie w pojedynkę ograł całą obronę Podbeskidzia, a całość zakończył precyzyjnym strzałem do siatki.

Jeśli „Górale” wierzyli, że jeszcze coś mogą w tym meczu zrobić, to wszelkie nadzieje odbierał im Mikołaj Biegański, który na dziesięć minut przed końcem obronił dwa strzały z najbliższej odległości.

A później mieliśmy jeszcze duże wydarzenie, bo do gry po wielu miesiącach przerwy, spowodowanej zerwaniem więzadeł krzyżowych, wrócił Jakub Błaszczykowski. Został owacyjnie przywitany przez kibiców.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Szot 45+4, 0:2 Rodado 53, 0:3 Rodado 70.
Podbeskidzie: Igonen - Simonsen (59 Celtik), Misztal, Markow, Wypych, Hartherz - Misztal (71 Bieroński), Janota - Sitek, Biliński, Goku.
Wisła: Biegański - Jaroch, Łasicki, Moltenis, Szot - Duda (83 Błaszczykowski), Tachi (76 Basha) - Villar, Igbekeme (62 Sapała), Cisse (62 Młyński) - Rodado (83 Benito).
Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Wypych, Misztal - Tachi, Jaroch. Widzów: 13 800.