Wisła nadal z szansą

JOT
Przymierzającą się do rzutu na kosz Annę Wielebnowską z Wisły Can-Pack blokują w ostatnim meczu Taj McWilliams (z lewej) i Eva Viteczkova z Frisco Sika Brno fot. PAP/Jacek Bednarczyk
23. kolejka ekstraklasy rozgrywana jest na raty. Choćby z tego powodu, że Wisła Can-Pack musiała mecz w Toruniu zagrać awansem, albowiem czekały ją pojedynki w ćwierćfinale Euroligi. Mecz ligowy odbył się 17 lutego i Energa wygrała 81-67 (18-20, 20-18, 19-18, 24-11).

KOSZYKÓWKA KOBIET. Kibice w Krakowie czekają na środę

To już historia, kibice z Krakowa teraz emocjonują się walką w Eurolidze. W piątek krakowiankom nie udało się awansować. Po wygranej 78-74 na swoim parkiecie grały w Brnie rewanż, lepsze 87-72 okazały się gospodynie. Tylko do przerwy (43-38) wiślaczki toczyły wyrównany bój. Po zmianie stron nastąpiło załamanie. Nie potrafiono upilnować najlepszej strzelczyni wicemistrza Czech Evy Viteczkowej, która zdobyła 25 pkt. Znów dobrze spisywała się w szeregach Frisco Sika ekswiślaczka Jelena Skerovic. Miejscowy kwartet Viteczkova, McWilliams, Bonner oraz Skerovic zdobył łącznie 70 punktów, czyli tylko o dwa mniej cała drużyna Wisły. Viteczkova brylowała również w rzutach z dystansu, reprezentantka Czech trafiła aż 5 razy zza linii 6,25 m.

Zespołowi gości nie pomógł doping 200-osobowej grupy fanów z Krakowa, Wisła przegrała na tablicach 26-41, gorsza była w innych elementach. Janell Burse miała swój najsłabszy występ, tylko 3 punkty i jedną zbiórkę! Wiślacka Amerykanka nie jest już najlepiej zbierającą zawodniczką rozgrywek Euroligi, wyprzedziły ją bowiem Candice Dupree oraz Sancho Lyttle.

Trzeba pamietać, że Wisła przegrała z silnym rywalem, drużyna z Brna w Final Four Euroligi grała już siedem razy, cztery lata temu (jako Gambrinus) nawet te rozgrywki wygrała.

Ale nie wszystko stracone, bilans brzmi 1-1. Teraz mecz w środę w Krakowie o godz 18 zadecyduje o awansie do Final Four.

Trener zespołu Frisco Sika Brno Jan Bobrovsu po meczu mówił: - Wisła zaczęła bardzo dobrze, nasz przeciwnik świetnie trafiał do kosza. Nasza gra była lepsza w drugiej połowie. Zmieniliśmy naszą taktykę, spisywaliśmy się lepiej w strefie obrony. W drugiej połowie zagraliśmy wspaniale.

Trener z Krakowa usprawiedliwiał Burse jej chorobą.

Mecz miał niecodzienny przebieg, bo dwukrotnie w hali w Brnie gasło światło. Naprawy trwały po kwadransie. Pewnie był to czysty przypadek, ale jakby na życzenie gospodyń. Grają krótszym składem, więc te nadprogramowe przerwy pozwalały im dodatkowo wypocząć. W środę w hali Wisły liczymy na lepszą grę krakowianek, wyzdrowienie Burse jak i niezawodny dopływ prądu do hali.

Wyniki ekstraklasy:

MUKS Poznań - Super Pol Tęcza Leszno 74-65 (20-15, 22-16, 17-26, 15-8), Blachy Pruszyński Lider Pruszków - Utex ROW Rybnik 56-99 (13-24, 22-18, 10-27, 11-30), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - INEA AZS Poznań 107-48 (24-14, 29-11, 26-7, 28-16), Lotos Gdynia - ŁKS Siemens AGD 71-44 (18-6, 22-17, 20-10, 11-11). 4 marca odbędzie się mecz Artego Bydgoszcz - CCC Polkowice.