Wisła odpadła

Wczoraj zakończyły się rozgrywki w małopolskiej lidze juniorów starszych. W ostatnim meczu Skawa Wadowice pokonała Wisłę Kraków 94-88 (40-17, 21-26, 13-26, 19-19) i awansowała do ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Wcześniej awans zapewniła sobie Korona.

Koszykówka juniorów starszych

Punkty dla Wisły w meczu ze Skawą zdobyli: Dwernicki 20, Stanisz 12, Pytel 11, Maj 11, Dudziewicz 11, Szewczyk 9, Pająk 6, Semla 4, Depta 2, Niewiadomski 2; najwięcej dla Skawy: Klocek 36, Malec 19, Kunowski 16.
   Mecz rozpoczął się od frontalnych ataków gospodarzy, którzy osiągnęli wyraźną przewagę i wypracowali sobie po 10 minutach 23-punktową przewagę. Wiślacy w kolejnych kwartach mozolnie odrabiali straty, w pewnym momencie przewaga Skawy stopniała do dwóch punktów, ale ostatecznie zawody wygrali wadowiczanie i oni awansowali do dalszych gier.
   - Szkoda, że nie udało się nam awansować do ćwierćfinału, bo byłaby to nagroda dla chłopaków za całoroczną pracę - mówi trener Wisły Piotr Piecuch. - W moim składzie nie gra żaden junior starszy, wszyscy zawodnicy są juniorami młodszymi od graczy Skawy o dwa lub trzy lata. Mimo to byliśmy blisko wyeliminowania wadowickiej drużyny, co dobrze świadczy o moich zawodnikach.
   Za tydzień w hali Korony odbędzie się turniej ćwierćfinałowy, w którym oprócz Korony i Skawy Wadowice wystartują dwie najlepsze drużyny z województwa podkarpackiego. (PAN)
1. Korona 7 14 677-613
2. Skawa 7 10 716-732
3. Wisła 7 9 586-630