Wiślacki kwintet judoków na podium w Jaśle

Jerzy Filipiuk
Archiwum sekcji judo Wisły Kraków
Pięć medali zdobyła 11-osobowa ekipa Wisły Kraków podczas pierwszego z turniejów ligi International Judo League, który odbył się w Jaśle.

W kategorii do 9 lat po złoto sięgnęła Amelia Glijer U9, a w kategorii do 11 lat brązowy medal zdobył Samuel Mulka.

W rywalizacji dzieci starszych Franciszka Kobylańska zajęła drugie miejsce, Wirginia Mulka i Paweł Bukowiec trzecie, a Andrzej Radziszewski piąte.

W kategorii młodzik Jakub Lach i Szymon Kok uplasowali się na piątej pozycji, Wojciech Gawęda na siódmej, a Jan Barwacz i Jakub Moskal po emocjonujących pojedynkach odpadli w eliminacjach.

W turnieju wzięło udział prawie 700 osób młodzików i dzieci.