Wiślaczki podejmują lidera

ART
SIATKÓWKA. Bardzo ciekawie zapowiada się ostatnia przed świąteczną przerwą kolejka w II lidze. W rywalizacji pań hitem będzie pojedynek 3. w tabeli Wisły AGH Kraków z liderem Szóstką Biłgoraj.

W pierwszej rundzie wiślaczki przegrały w Biłgoraju 0-3, ale wówczas zagrały w mocno osłabionym składzie. Teraz ma być więcej zawodniczek do gry. Szóstka, która od kilku lat bez powodzenia walczy o awans do I ligi, w tym sezonie gra rewelacyjnie. W 10 meczach straciła tylko punkt i ledwie 4 sety. Krakowianki też spisują się nieźle (21 pkt, 3. lokata), lecz w ostatnim meczu, z outsajderem Sandecją Nowy Sącz (3-1), zaprezentowały się poniżej oczekiwań. Początek meczu w hli przy ul. Reymonta jutro o godz. 15.

Ważny mecz rozegrają także dwie nasze drużyny broniące się przed spadkiem. W Myślenicach miejscowy Dalin podejmie Pogoń Paleo Proszowice (s. 18). Obie ekipy w tym sezonie grają poniżej oczekiwań, zajmują odpowiednio 9. i 8. miejsce (mają po 8 pkt). Wygrana może pozwolić wskoczyć na bezpieczną 6. lokatę i zbliżające się święta spędzić w nieco lepszych nastrojach.

Wśród mężczyzn emocje będą w hali przy ul. Kamiennej. Tam Politechnika w debrach Krakowa podejmie Wawel AGH. Obie drużyny są w dole tabeli i dla każdej będzie to pojedynek o podwójną stawkę. Spotkanie rozpocznie się jutro o godz. 18.