Wiślaczki w finale

Wiślaczki przegrały wczoraj 2-3 z Calisią, a trener Lesław Kędryna znów dał szansę gry wszystkim zawodniczkom, także młodej 17-letniej Agnieszce Secie. W ostatnim grupowym meczu ze Slavią Bratysława trener już nie decydował się na eksperymenty. Wprawdzie turniej miał być okazją do prób, ale skoro patronuje mu sponsor wiślaczek, trudno jednocześnie nie starać się o zwycięstwa. W ostatnim meczu ze Slavią Bratysława Wisła potrzebowała do zajęcia 1. miejsca w grupie zwycięstwa 3-0 lub 3-1 i cel osiągnęła wygrywając bez strat. Dziś ok. godz. 17 zagra z bardzo mocnym Bankiem Pocztowym Bydgoszcz w finale turnieju. Mielecki Melnox przegrał wczoraj z Bankiem Pocztowym Bydgoszcz 0-3 i pokonał Azoty Chorzów 3-0. Z równą ilością 6 pkt, ale z gorszym stosunkiem setów od Skry i Skupu mielczanki zajęły 4. miejsce w grupie. Dziś od godz. 10 toczyć się będą mecze o miejsca według klucza piąta drużyna gr. A z piątą z gr. B o 9. miejsce, itd. Finał z udziałem Wisły około godz. 17.

Turniej o "Srebrną Siatkę Solideksu"

Krakowska Wisła Solidex i Bank Pocztowy Bydgoszcz (dawny Centrostal) zagrają dziś w finale międzynarodowego turnieju siatkarek o "Srebrną Siatkę Solideksu". Obydwa zespoły wygrały rywalizację w swoich grupach, krakowianki z jedną porażką, bydgoszczanki nawet nie tracąc seta. Mielecki Melnox zagra o 7. miejsce z TJ NH Ostrawa.
 Wyniki. Gr. A: Slavia - Wisła Solidex 0-3 (-21, -18, -12), Wisła - Calisia 2-3 (23, 19, -13, -24, -15), Calisia - Ostrawa 3-1, Gwardia - Slavia 3-2, Gwardia - Ostrawa 3-1. Kolejność: 1. Wisła Solidex, 2. Gwardia, 3. Calisia, 4. Ostrawa, 5. Slavia.
 Gr. B: Skup Ołomuniec - Skra 3-2, Bank Pocztowy - Melnox 3-0, Bank Pocztowy - Skra 3-0, Melnox - Azoty 3-1, Azoty - Skup 3-0. Kolejność: 1. Bank Pocztowy, 2. Skra, 3. Skup, 4. Melnox, 5. Azoty.